Нафта марки Urals затоплює азійський ринок

ЕКОНОМІКА
15.10.2023, 12:45
Нафта марки Urals затоплює азійський ринок
Фото: Reuters

Китайська народна республіка спільно з Індією рішуче підтримують валютою російський державний бюджет. РФ змогла уникнути колапсу.

Такі відомості з посиланням на статистку світового нафтового ринку оприлюднило впливове видання Reuters. Пекін і Нью-Делі врятували Москву, закуповуючи у неї мільйонами барелів «чорне золото».

З'ясувалося, що російські нафтові компанії користуються дешевшими перевезеннями нафтопродуктів до КНР та Індії протягом майже року завдяки зростальній кількості танкерів, які допомагають їм. Фактично, азійський ринок опинився затоплений маркою нафти Urals, якою торгує РФ.

Поява нових судноплавних компаній, які діють поза наглядом західних урядів, дозволяє російським фірмам заробляти більше, ніж $60-65 за барель відповідно до цінового обмеження. Росіянам обійти санкції та сумнозвісну «стелю цін».

Цього тижня у четвер, 12 жовтня, уряд США запровадив перші санкційні обмеження проти власників танкерів, які перевозять російську нафту вище за $60 (одного з Туреччини, іншого — з Об'єднаних Арабських еміратів), щоби закрити шпарини. Водночас флот тіньових танкерів нині складається із 535 суден, середній вік яких становить 23 роки, а отже вони потребують ремонту через зношеність.

Вочевидь, ризикуючи, власники цих танкерів усе ж готові перевозити російську нафту навіть з урахуванням зменшення розцінок на транспортування. Це дозволяє Росії отримувати ще більше прибутків, навіть попри санкційний тиск.

Коли ціни на нафту цьогоріч у вересні сягнули піка — $97 за барель, російські експортери заробляли $79 за барель. Вартість перевезення марки Urals до Азії вже у жовтні впала до найнижчого рівня часу запровадження цінового обмеження, відкривши ринок майже для монопольного становища «чорного золота» з РФ.

Читайте також:
Політика
Недавній офіційний робочий візит вітчизняного міністра закордонних справ до Нью-Делі не змінив позиції тамтешнього уряду. Москва досі у грі.
09 квітня, 08:18
Економіка
Ведення бізнесу на теренах країни-загарбника для більшості фірм довело їхню безпринципність. Ціна збереження активів — життя українців.
31 березня, 18:19
Економіка
Маленька африканська країна наче грім серед ясного неба увірвалася на російський ринок. Виявилося, у Ґабоні виробляють важливі запчастини.
29 березня, 19:13
Війна
Сам В’ячеслав Кантор називає себе «головним черговим з єврейської Європи».
13 березня, 10:55
Економіка
Поставки російської нафти морським шляхом за тиждень до 10 березня зросли до 3,7 мільйона барелів на добу.
12 березня, 16:15
Економіка
Американська глобальна тютюнова компанія непогано заробляє на смертях українців. Раніше тільки цигарками, а нині — вже кулями.
07 березня, 19:53