Найбільший у світі айсберг відірвався від дна і дрейфує

20.11.2023, 20:11
Найбільший у світі айсберг відірвався від дна і дрейфує
Фото: Reuters

Екологи б'ють на сполох: величезна крижана брила небезпечна перш за все для танкерів. Якщо станеться аварія, тонни нафти опиняться в океані.

Відповідні кадри з місця події поблизу Антарктиди оприлюднило видання Reuters. Як вдалося з'ясувати, найбільший і найстаріший у світі айсберг називається A23a і займає площу майже 4000 км².

Прикметно, що у 1970-х роках на поверхні масивної брили розташовувалась совєцька науково-дослідна станція. Айсберг відколовся від шельфового льодовика Фільхнера-Ронне у Західній Антарктиді ще у 1986 році, але згодом сів на мілину у морі Ведделла.

Судячи з нещодавніх супутникових знімків, зараз айсберг вагою майже 1 трильйон тонн швидко дрейфує повз північну частину Антарктичного півострова під впливом сильних вітрів і течії. Наразі відомо, що рухається брила у бік південно-західного узбережжя Австралії.

За словами гляціолога (дослідника льодовиків — прим. ред.) Британської антарктичної служби Олівера Марша, айсберг такого розміру, що рухається, — рідкість, тому науковці уважно стежитимуть за його траєкторією. Цілком можливо, що об'єкт A23a знову сяде на мілину.

Водночас «Останній Бастіон» нагадує читачам, як на початку листопада після виверження вулкана в Японії з'явився новий острів. Шматок суходолу діаметром 100 м постав із глибин Тихого океану неподалік архіпелагу Оґасавара. 

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Щодня вона поглинає масу, рівну нашому Сонцю. З'ясувалося, що зафіксований енергетичний космічний об'єкт — справжній квазар-рекордсмен.
вчора, 21:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
вчора, 12:35
Життя
Ілон Маск заявив, що перша людина, якій чіп від Neuralink, змогла керувати мишею на екрані комп'ютера за допомогою своїх думок.
20 лютого, 17:06
Життя
На американському ринку з'явився потужний засіб Wegovy. Його постачає провідний данський виробник медичних препаратів Novo Nordisk.
18 лютого, 10:24
Життя
Препарат, винайдений для подолання малярії, свідомо пропонували хворим на коронавірус. 45-й президент США уникнув відповідальності.
16 лютого, 21:49
Життя
Міжнародна команда науковців з американського і німецького космічних агенств дійшла приголомшливого висновку. Вони дослідили 4 астероїди.
16 лютого, 19:21