Найбільший у світі айсберг відірвався від дна і дрейфує

20.11.2023, 20:11
Найбільший у світі айсберг відірвався від дна і дрейфує
Фото: Reuters

Екологи б'ють на сполох: величезна крижана брила небезпечна перш за все для танкерів. Якщо станеться аварія, тонни нафти опиняться в океані.

Відповідні кадри з місця події поблизу Антарктиди оприлюднило видання Reuters. Як вдалося з'ясувати, найбільший і найстаріший у світі айсберг називається A23a і займає площу майже 4000 км².

Прикметно, що у 1970-х роках на поверхні масивної брили розташовувалась совєцька науково-дослідна станція. Айсберг відколовся від шельфового льодовика Фільхнера-Ронне у Західній Антарктиді ще у 1986 році, але згодом сів на мілину у морі Ведделла.

Судячи з нещодавніх супутникових знімків, зараз айсберг вагою майже 1 трильйон тонн швидко дрейфує повз північну частину Антарктичного півострова під впливом сильних вітрів і течії. Наразі відомо, що рухається брила у бік південно-західного узбережжя Австралії.

За словами гляціолога (дослідника льодовиків — прим. ред.) Британської антарктичної служби Олівера Марша, айсберг такого розміру, що рухається, — рідкість, тому науковці уважно стежитимуть за його траєкторією. Цілком можливо, що об'єкт A23a знову сяде на мілину.

Водночас «Останній Бастіон» нагадує читачам, як на початку листопада після виверження вулкана в Японії з'явився новий острів. Шматок суходолу діаметром 100 м постав із глибин Тихого океану неподалік архіпелагу Оґасавара. 

Читайте також:
Життя
Влада заможної мусульманської країни з Перської затоки запроваджує технологічні зміни в освіті. Досі дітей ніхто ще не навчав основ ШІ.
06:01
Життя
Таємниця гармонії через протистояння.
07 травня, 10:42
Життя
Науковці переконують, що об’єкт знаходиться саме там, де мала б бути загадкова дев’ята планета.
06 травня, 15:33
Життя
Любов до реальності - ключ до свободи.
06 травня, 11:48
Життя
Смертність від укусу українських змій вкрай мала і не перевищує 1%. Найбільшу небезпеку становлять гадюки, які давно вийшли за межі степу.
05 травня, 06:07
Життя
Землетруси можуть генерувати мільйони тонн газоподібного водню. Його давно шукають у корі для заміни викопного палива: нафти та газу.
02 травня, 15:32