Після виверження вулкана в Японії з'явився новий острів

09.11.2023, 21:35
Після виверження вулкана в Японії з'явився новий острів
Фото: The Guardian

Шматок суходолу діаметром 100 м постав із глибин Тихого океану неподалік архіпелагу Оґасавара. Новий острів формується вулканом.

Відповідні кадри з місця приголомшливої події оприлюднило британське видання The Guardian. Зазначається, що під час підводного виверження стався так званий фреатичний вибух.

Відбувся контакт розжареної магми із поверхневими водами, викликавши сильну ударну хвилю. У мить вулканічного виверження кожні кілька хвилин у небо здіймалися шлейфи диму та попелу заввишки понад 50 метрів.

Крім того, на поверхню Тихого океану з дна викидалося величезне каміння. За заявами японських науковців, безіменний новоутворений острів може збільшитися у розмірах та змінити форму, якщо виверження продовжуватиметься й надалі.

У XX столітті поблизу архіпелагу Оґасавара подібним чином з'явилися і зникли три острови. Раніше влада Японії перерахувала свої острови, яких виявилося на сім тисяч більше, ніж вважалося досі.

Читайте також:
Політика
Особи, які мали відстоювати право фіно-угорських народів на національне самовизначення, категорично проти цього. Їм ближча позиція ФСБ РФ.
12 липня, 12:39
Світ
Прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі переконаний, що режим Бібі Сатаньягу оголосив на нього полювання. Практики Візенталя у дії.
24 травня, 08:29
Світ
Відвертим колаборантам, які чомусь мають паспорти Естонії, не до душі знімки знищених їхніми однодумцями із РФ сотень українських міст.
15 березня, 06:03
Війна
Куп'янський напрямок Східного фронту стабілізувався майже рік тому. З відтоді на варті стратегічного міста стали воїни-правосекторівці.
13 березня, 08:29
Політика
Такого ганебно цинічного президента ще не було в Україні. Але його лохторат, на жаль, дотепер так і не усвідомив, кого ж обрав у 2019 році.
18 січня, 12:31
Війна
Ні для кого не таємниця, що у лавах Сил оборони України воюють сотні громадян інших країн. Вони виборюють нашу із вами свободу.
10 січня, 13:28