Після виверження вулкана в Японії з'явився новий острів

09 листопада, 21:35
Після виверження вулкана в Японії з'явився новий острів
Фото: The Guardian

Шматок суходолу діаметром 100 м постав із глибин Тихого океану неподалік архіпелагу Оґасавара. Новий острів формується вулканом.

Відповідні кадри з місця приголомшливої події оприлюднило британське видання The Guardian. Зазначається, що під час підводного виверження стався так званий фреатичний вибух.

Відбувся контакт розжареної магми із поверхневими водами, викликавши сильну ударну хвилю. У мить вулканічного виверження кожні кілька хвилин у небо здіймалися шлейфи диму та попелу заввишки понад 50 метрів.

Крім того, на поверхню Тихого океану з дна викидалося величезне каміння. За заявами японських науковців, безіменний новоутворений острів може збільшитися у розмірах та змінити форму, якщо виверження продовжуватиметься й надалі.

У XX столітті поблизу архіпелагу Оґасавара подібним чином з'явилися і зникли три острови. Раніше влада Японії перерахувала свої острови, яких виявилося на сім тисяч більше, ніж вважалося досі.

Читайте також:
Життя
Природний творчий геній кожної людини пригнічується від народження. Вплив держави прямо пов'язаний із цією нівеляцією унікальності.
15 листопада, 10:22
Світ
Попередник Біньяміна Нетаньягу нахабно зажадав від світових медіа писати брехню. А ще, виправдовувати різанину та бомбардування Ґази.
25 жовтня, 18:31
Життя
Європейська космічна агенція (European Space Agency) створила відео на основі знімків «червоної планети». Кадри зібрані за минулі 20 років.
19 жовтня, 18:39
Новини
Відомий серед полтавських споживачів TikTok-контенту для качок та качків не припиняє ображати українських військовослужбовців.
28 серпня, 19:47
Блоги
Усі новини молодий хлопець-інвалід та його мама дізнавалися від сусідів. Радіо вимкнулось, а про інтернет годі було мріяти...
14 серпня, 16:30
Політика
Жодна газета чи інтернет-видання України та Європейського союзу не надала Андрєю Романову майданчик для висловлення своєї позиції.
26.10.2022, 09:29