Найбільшу авіакомпанію України можуть визнати банкрутом

ПОЛІТИКА
01.11.2023, 18:42
Найбільшу авіакомпанію України можуть визнати банкрутом

Державний «Укрексімбанк» вимагає почати процедуру банкрутства авіакомпанії МАУ Ігоря Коломойського.

«Укрексімбанк» звернувся до господарського суду з вимогою про визнання банкрутом авіакомпанію «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), яка була найбільшою в країні до початку повномасштабного російського вторгнення.

31 жовтня Господарський суд Києва зареєстрував позов «Укрексімбанку» про визнання банкрутства авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».

Про це пише Forbes Україна.

Приватні виконавці вже продали на аукціонах державного підприємства СЕТАМ логотип і торгові марки авіакомпанії, а також контрольні частки у двох найцінніших її активах компанії «Інтеравіа» та ремонтній компанії «МАУтехнік».

Майно МАУ розпродають дешевше ринку. Вже до кінця року компанія може оголосити про банкрутство повідомляли Forbes кілька співрозмовників, що працювали топменеджерами авіакомпанії останні кілька років.

Те, що відбувається, схоже на повторення історії з «Аеросвітом» — зауважили троє співрозмовників видання, що з 2015 року в різний час працювали в топменеджменті МАУ. Викуп дочірніх компаній та торгових марок ведеться в інтересах осіб, що наближені до авіакомпанії, як пояснює один із них.

«Те, що має якусь вартість, виводять на іншу юрособу» — зазначають колишні топменеджери.

МАУ накопичила мільярдні борги перед державою, які співвласник авіакомпанії Ігор Коломойський відмовлявся повертати.

Загальні борги МАУ за підсумками 2022 року — 20,5 млрд грн, про що свідчать дані «Опендатабот».

Зокрема, авіакомпанія винна щонайменше 800 млн ₴ за обслуговування літаків аеропорту «Бориспіль» та 1,5 млрд ₴ за аеронавігаційні послуги — «Украероруху». З обома тривають суди.

З осені 2022-го МАУ не здійснила жодного рейсу через несплату рахунків. У березні профільне видання Avianews зафіксувало передачу літаків із флоту МАУ до парку іншого перевізника – «Роза Вітрів» (Windrose).

Останні кілька років між акціонерами авіакомпанії МАУ Ароном Майбергом та Ігорем Коломойським тривав корпоративний конфлікт, який проявився у грудні 2021 року. Тоді Арон Майберг розказав Forbes про невдалі спроби звільнити Євгена Дихне. У вересні 2022 року Дихне пішов із авіакомпанії по закінченні трирічного контракту.

Навесні 2023 року Майберг вийшов із засновників МАУ, а також пішов з наглядової ради авіаперевізника, повідомив він Forbes в жовтні 2023 року. Відтак компанія залишилася під контролем Коломойського. У вересні 2023 року СБУ, БЕБ та Офіс генпрокурора повідомили Коломойському про підозру в заволодінні 5,8 млрд грн ПриватБанку. Відтоді він у СІЗО. 

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Австрійський суд знову відмовив в екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа до США.
05 грудня, 11:40
Політика
Кіпр позбавив «золотих паспортів» російських та українських олігархів — список з 77 осіб
27 листопада, 18:02
Політика
Санкції передбачають замороження активів та заборону на поїздки.
21 листопада, 17:05
Кримінал
Станом на зараз підозри у вказаному провадженні, на відміну від Коломойського, Боголюбов ще не отримав.
09 жовтня, 18:23
Політика
Суд задовольнив позов Міністерства юстиції до російського олігарха Алішера Усманова та конфіскував його активи на 2 млн грн
26 вересня, 17:31
Політика
Бізнесмен та його родина має чималий бізнес в Європі та маєтки.
04 вересня, 17:35