Найспекотніше місце на Землі

СВІТ
18 серпня, 20:59
Найспекотніше місце на Землі
Фото: Google

Іранська пустеля під назвою Дешт-е-Лут визнана науковцями однією із найпридатніших для перебування людини територією.

Причина полягає у тому, що саме там методом моніторингу температури яскравості поверхні Землі було зафіксовано найвище значення за всю історію спостережень: +70,7°C.

Але зазначений показник – не єдина унікальна риса пустелі, оскільки Дешт-е-Лут рясніє гігантськими скельними утвореннями, одними з найвищих піщаних дюн у світі, соляними рівнинами та карстовими проваллями.

Цей піщаний терен посеред Ірану вразить своїх підкорювачів сюрреалістичним ландшафтом скельними утвореннями та нереально яскравим небом, на якому майже ніколи не буває хмар.

Влада близькосхідної країни за наполяганням Всесвітньої організації охорони здоров'я не рекомендує туристам і шукачам пригод відвідувати Дешт-е-Лут улітку, а саме у період з початку травня по кінець вересня.

Ба більше: навіть на відміну від Сахари, Атаками чи Ґобі там і за календарної зими дуже-дуже спекотно, а поодинокі опади (до 50 мм на рік) випаровуються буквально на очах за лічені хвилини.

Максимальна позначка висоти у Дешт-е-Лут становить 2 км; південний схід пустелі покритий пісками – високі бархани та пірамідальні дюни-ярданґи займають близько 10 тисяч квадратних кілометрів її загальної площі.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що цьогоріч африканські дослідники довели існування родючого степу із водоймами на місці Сахари.

Найспекотніше місце на Землі_1
Читайте також:
Світ
Столиця і найбільше місто Ісландії вперше у XXI столітті може зазнати значних руйнувань. Причина — виверження вулкана Фаґрадальсф'ядль.
12 листопада, 15:03
Життя
Екоцид, який чинять загарбники в Україні, набуває загрозливих масштабів. Ворог нищить усе живе, до чого може дотягнутися.
09 листопада, 10:12
Життя
Він був скований кригою щонайменше 14 мільйонів років тому. Приголомшливе відкриття сталося завдяки аналізу нових супутникових даних.
28 жовтня, 07:09
Світ
Ліва притока ріки Конґо, що носить назву Рýкі, спантеличила дослідників «чорний континент». В її течії абсолютно нульова видимість.
24 жовтня, 06:12
Кримінал
Двоє посадовців обвинувачуються у перевищенні службових повноважень. Вони спричинили тяжкі наслідки для екосистеми Вінницької області.
06 жовтня, 19:14
Життя
Загальна площа морського льоду довкола холодного континенту досягла рекордно низького рівня. Вона склала 16,96 мільйона км².
26 вересня, 21:27