На місці Сахари раніше був родючий степ із водоймами

СВІТ
14 серпня, 19:25
На місці Сахари раніше був родючий степ із водоймами

Приблизно 7000 років тому найбільша у світі пустеля зазнала незворотних природно-кліматичних змін, ставши сухішою.

Такі результати багаторічного міжпрофільного дослідження оприлюднила міжнародна команда науковців, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що мінімум за 5-7 тисяч років до Різдва Христового на місці Сахари був родючий степ із прісними водоймами, забезпечуючи біорізноманіття флори та фауни.

Науковці стверджують, що стародавні озера існували під час так званого Африканського вологого періоду, але природні зміни, як от танення льодовиків в Європі, призвели до вимирання та міграції багатьох тварин.

Ба більше: навіть перші люди, які заселили береги зниклих у пісках водойм у теперішніх Алжирі, Малі, Ніґері та Лівії, мусили масово тікати на Схід до живильної долини Нілу, давши початок єґипетській цивілізації.

Між тим, як уже повідомляв "Останній Бастіон", стародавні виверження вулканів-велетів посприяли розпорошенню азоту, необхідного для життя всіх істот на Землі.

Читайте також:
Життя
Смерть – це не момент, а скоріше процес. І за деяких обставин це оборотний процес.
21 листопада, 07:31
Історія
Гідні подиву українські мовні свідчення живої пам'яті про гунів зберігаються на Поліссі. Люди там постійно згадують одноплемінників Аттили.
19 листопада, 08:42
Життя
Команда естонських психологів провела експеримент. З'ясувалося, похід у музей допомагає подолати депресію, стрес та тривожні розлади.
16 листопада, 20:11
Життя
Майже 4,5 мільярда роки тому із Землею зіштовхнулося інше велике космічне тіло. На цьому наполягає команда астрофізиків і геологів.
05 листопада, 15:28
Життя
Нова мапа крижаного покриву «червоної планети» стане у пригоді астронавтам. Зона посадки буде якомога ближче до марсіанського екватора.
01 листопада, 06:59
Світ
Відповідь дав британський математик Томас Кроуфорд з Оксфордського Університету. Науковець вивів власну формулу для розрахунку поведінки.
26 жовтня, 21:42