На місці Сахари раніше був родючий степ із водоймами

СВІТ
14.08.2023, 19:25
На місці Сахари раніше був родючий степ із водоймами

Приблизно 7000 років тому найбільша у світі пустеля зазнала незворотних природно-кліматичних змін, ставши сухішою.

Такі результати багаторічного міжпрофільного дослідження оприлюднила міжнародна команда науковців, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що мінімум за 5-7 тисяч років до Різдва Христового на місці Сахари був родючий степ із прісними водоймами, забезпечуючи біорізноманіття флори та фауни.

Науковці стверджують, що стародавні озера існували під час так званого Африканського вологого періоду, але природні зміни, як от танення льодовиків в Європі, призвели до вимирання та міграції багатьох тварин.

Ба більше: навіть перші люди, які заселили береги зниклих у пісках водойм у теперішніх Алжирі, Малі, Ніґері та Лівії, мусили масово тікати на Схід до живильної долини Нілу, давши початок єґипетській цивілізації.

Між тим, як уже повідомляв "Останній Бастіон", стародавні виверження вулканів-велетів посприяли розпорошенню азоту, необхідного для життя всіх істот на Землі.

Читайте також:
Життя
Навіть кілька хвилин біля водойми заспокоюють людину і навіть покращують її уяву.
08 липня, 10:39
Світ
Традиційно вважалося, що навколо осердя нашої галактики обертаються найстаріші за віком зірки. Проте виявилося, що це не зовсім так.
27 червня, 21:42
Життя
Найближчі родичі бджіл діляться знаннями так само як люди чи шимпанзе. Ймовірно, їхній колективний розум більш особистий, ніж вважалося.
20 червня, 08:21
Історія
У долині Нілу робили спроби лікувати пухлини мозку хірургічним шляхом понад 4000 років тому. Проте невідомо, чи допомогло це пацієнтам.
14 червня, 21:43
Історія
Предки українців були різного етнічного походження. І тільки за княжої влади у престольному Києві змогли перетопитися на єдину спільноту.
13 червня, 07:09
Історія
Цього дня народився відомий угорський єврей-винахідник Дéнніш (Ґюнсцберґ) Ґáбор. Він знаний у світі як «батько голографії».
05 червня, 21:43