Найєм і Кудрицький віддали мільярдні підряди «на захист енергооб'єктів» росіянам

ВІЙНА
17 квітня, 09:03
Найєм і Кудрицький віддали мільярдні підряди «на захист енергооб'єктів» росіянам

Найєм і Кудрицький віддали мільярдні підряди «на захист енергооб'єктів» росіянам

Керівник Агентства відновлення Мустафа Найєм і голова Укренерго Володимир Кудрицький мають нести персональну відповідальність за те, що наразі відбувається з українською енергетикою, вважає колишній народний депутат Ігор Мосійчук.

За його словами, ці чиновники віддали левову частину підрядів на будівництво захисних споруд енергетичних об'єктів Корпорації «Союз», очільник якої має російське коріння та був навіть нагороджений указом путіна орденом третього ступеня за «службу отєчєству».

Найєм і Кудрицький віддали мільярдні підряди «на захист енергооб'єктів» росіянам_1

«Чому росіяни так прицільно б'ють по українським енергетичним об'єктам? В Одесі є корпорація «Союз» Ігоря Владленовича Приходько. Вона мала левову частку замовлень держави з будівництва цих самих захисних споруд та укриттів для енергетичних структур. І все зруйновано, все це знищено. А знаєте в чому цинізм ситуації? Ігор Владленович нагороджений орденом російської федерації, медаллю путіна на «службу отєчєству» третього ступеня. До речі, ця нагорода вручається виключно громадянами росії», - зауважив Мосійчук.

Найєм і Кудрицький віддали мільярдні підряди «на захист енергооб'єктів» росіянам_3

За його словами, корпорація «Союз» у 2020 році брала участь у будівництві бази підводних човнів Чорноморського флоту в Новоросійську: «Вони будували базу підводних човнів, з яких зараз б'ють ракетами по Україні», - пише політик.

Слова Мосійчука підтверджуються Реєстром юридичних осіб України та в системі «Прозорро»: корпорацією «Союз» дійсно керує Ігор Приходько, а кінцевим її бенефіціаром вказана його донька Приходько Альона Ігорівна. За минулий рік компанія отримала майже пів мільярда прибутку.

Найєм і Кудрицький віддали мільярдні підряди «на захист енергооб'єктів» росіянам_5

 Від «Укренерго» «Союз» освоїв державних підрядів на понад 1,8 млрд грн. Ще майже на 35 млн - грн від «Укргідроенерго», 17,8 млн грн - від «Херсонобленерго» тощо. Усі ці закупівлі, переважно, реконструкція та будівництво фізичного захисту.

Найєм і Кудрицький віддали мільярдні підряди «на захист енергооб'єктів» росіянам_7

Паралельно корпорація «Союз» є фігурантом кримінального провадження БЕБ через ухилення від сплати податків, зокрема, за «змовою із посадовцями «Укренерго», що утворювали на закупівлях у «Союза» «схемний» податковий кредит з ПДВ», йдеться в ухвалі суду.

Як інформувало «Дзеркало тижня», про російські зв'язки Ігоря Приходька відомо доволі давно. Зокрема, раніше він сам був бенефіціаром компанії «Союз» через люксембурзьку фірму Soyuz Holding S.A., де його партнером виступав. Крім того, Приходько, за даними приватного агрегатора власник російської прописки Сергій Чаплик. Dato Capital, спочатку вказував українську прописку, проте з часом вона змінилася на його московську, як і транслітерація прізвища з Prykhodko на Prikhodko.

Найєм і Кудрицький віддали мільярдні підряди «на захист енергооб'єктів» росіянам_9

Як відомо, через руйнацію росіянами енергетичних об’єктів України, попри той факт, що Агентство відновлення Мустафи Найєма витратило мільярди на їх захист, його викликали на звіт до ВР. В цілому, Агентство Найєма розпорядилося понад 9 млрд грн західних партнерів, що передбачалися на енергозахист.

Читайте також:
Опінії
Чого ви доколупалися до Бубочки за звіт про його досягнення за 5 років? Та нема ніяких досягнень, ясно всім і йому самому.
вчора, 10:36
Світ
Система, що лежить в основі глобальних телекомунікацій, катастрофічно незахищена.
вчора, 10:05
Політика
Вони вимагають створення ТСК з питань фортифікацій та розгляду законопроєкту про заборону УПЦ МП.
21 травня, 15:18
Опінії
Але поки що я бачу тільки хаос, бардак, окозамилювання, барижництво, байдужість, пофігізм.
20 травня, 10:40
Війна
Вона вважає, що відправка західних військових до України не втягне НАТО у війну проти рф.
20 травня, 10:13
Війна
Зеленський, якого 21 травня чекають в ТЦК, розповів свою версію здачі територій.
18 травня, 17:44