Найзбитковіші кар'єри Укрзалізниці

ЕКОНОМІКА
13.07.2021, 12:05
Найзбитковіші кар'єри Укрзалізниці

Хто за них відповідає?

В Укрзалізниці офіційно назвали найзбитковіші виробничі підрозділи, які видобувають корисні копалини, і прізвища їх керівників.

З-під лежачого каменю гроші течуть...

З-поміж 19 діючих кар’єрів АТ “Укрзалізниця”, тільки один завершив І квартал 2021 р. з позитивним фінансовим результатом. Повідомляє АТ “Укрзалізниця” у відповідь на запит. Запит надіслано 10.06.2021 на ім’я в.о. Голови правління АТ “Укрзалізниця” Івана Юрика. Відповідь отримано 08.07.2021 за підписом заступника Директора з управління взаємовідносинами з органами державної влади АТ “Укрзалізниця” В.І.Лисого та директора Департаменту майнової політики АТ “Укрзалізниця” Д.М.Парфененка.

В компанії розкрили фінансовий результат виробничих підрозділів філії “Центр управління промисловістю”, які розробляють кар’єри, а також назвали прізвища керівників залізничних кар’єрів.

Єдине виробниче підприємство, яке відпрацювало “в плюс” у січні-березні цього року – виробничий підрозділ “Знам’янський кар’єр” (фінансовий результат 13 тис. грн).

Загалом фінансовий результат кар’єрного господарства ЦУПу такий (тис. грн):

Найзбитковіші кар'єри Укрзалізниці_1

Що чути про приватизацію залізничних кар’єрів?

Про намір виставити деякі кар’єри на приватизацію восени 2020 р. заявляв тодішній голова правління Укрзалізниці Володимир Жмак.

В березні 2021 р. Володимир Жмак заявив, що керівництво компанії завершило аналіз діяльності кар’єрів, якими управляє філія Центр управління промисловістю.

“Так, вже проаналізували [діяльність кар’єрів]. Готуємося представити бачення Наглядовій раді, оскільки відчуження активів – її компетенція”, – заявляв пан Жмак.

Але до приватизації кар’єрів Укрзалізниці не дійшло – 17.03.2021 р. Володимира Жмака звільнили з посади голови правління компанії.

Відтоді продаж “на паузі”. В Укрзалізниці ціни видобувним виробничим підрозділам досі не склали. Та й продавати їх не поспішають.

АТ “Укрзалізниця” склала перелік зі 182-х непрофільних об’єктів, які планується продати найближчим часом. До цього переліку не увійшло жодного кар’єру. І в компанії досі не провели оцінку виробничих підрозділів, які видобувають корисні копалини.

“До Плану з розпорядження активами у складі 182 об’єктів, затвердженого постійно діючою Комісією з непрофільних активів та погодженого правлінням АТ “Укрзалізниця”, не увійшло жодного із кар’єрів та відповідно не здійснювалися заходи із визначення їх оціночної вартості”, – повідомили в Укрзалізниці.

Хто в ЦУП відповідальний за кар’єри Укрзалізниці?

В розрізі відповідальності керівництва ЦУП, це питання залишилося без чіткої відповіді.

В Укрзалізниці тільки повідомили, що “керівництво філією здійснюється директором”. Директор, своєю чергою, має трьох заступників, “за кожним з яких закріплений чіткий функціональний напрямок: технічні питання, фінансово-економічні питання, виробничі питання”. Прізвища заступників директора філії ЦУП в Укрзалізниці не повідомили.

А от прізвища керівників кар’єрів нарешті розкрили:

Пенізевицький кар’єр - Рубан Олег;

Томашгородський кар’єр - Щерба Олександр (в.о.);

Редутський кар’єр - Панов Олександр;

Хлистунівський кар’єр - Шевченко Георгій;

Клесівський кар’єр - Тетюк Володимир (в.о.);

Радошинський кар’єр - Кітинський Андрій (в.о.);

Ладижинський кар’єр - Згода Сергій (в.о.);

Самчинецький кар’єр - Пізняк Олег (в.о.);

Крюківський кар’єр - Лапюк Олег (в.о.);

Хлібодарівський кар’єр - Садохін Іван;

Ерастівський кар’єр - Підгорний Володимир;

Адабаський кар’єр - Бацюсь Олег (в.о.);

Стрийський кар’єр - Одинак Віктор;

Бехівський кар’єр - Баровський Андрій (заст.);

Королівський кар’єр - Дудла Андрій (в.о.);

Погребищенський кар’єр - Кільчук Валерій;

Трудівський кар’єр - Манчул Дмитро;

Кам’яницький кар’єр - Федурця Іван;

Знам’янський кар’єр - Мороз Ростислав (в.о.).

Окрім прізвищ начальників кар’єрів, також просили повідомити дати їх призначення. Цю інформацію в Укрзалізниці не надали.

Кар’єри Укрзалізниці та Тимчасова слідча Комісія Верховної Ради України

В Укрзалізниці підтвердили інформацію джерел, що питанням ефективності кар’єрного господарства компанії цікавилися в ТСК Верховної Ради України.

Зокрема, до Укрзалізниці надходив запит від голови комісії Юлії Гришиної (“Слуга Народу”).

Щоправда, ані тексту запиту, ані відповідей на нього нам не надали. “Засобам масової інформації може надавати повідомлення про окремі питання діяльності слідчої комісії за рішенням слідчої комісії голова слідчої комісії або заступник голови слідчої комісії” – заявили в компанії, посилаючись на Закон “Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної ради України”.

Читайте також:
Опінії
Якщо дотримуватися букви й духу закону, то такий міжнародний договір має укладатися Президентом від імені України, а не урядом.
09:42
Життя
Землетруси можуть генерувати мільйони тонн газоподібного водню. Його давно шукають у корі для заміни викопного палива: нафти та газу.
02 травня, 15:32
Економіка
Вітчизняні чиновники переконують, що домоглися від уряду США значної поступки. Трамп не враховуватиме військову допомогу, надану Байденом.
28 квітня, 21:41
Політика
Аналіз компаній та іноземних співвласників.
01 квітня, 15:10
Політика
Український літій: які перспективи видобутку?
31 березня, 16:11
Війна
Загарбницькі орди московитів сунуть до адміністративної межі Січеславщини. Одна з головних цілей — поклади рідкоземельних металів.
06 січня, 13:43