«Нам хочуть перекинути чуже лайно»: мешканці Ганжівки виступили проти відновлення діяльності сміттєзвалища

ПОЛТАВА
03.08.2019, 09:39
«Нам хочуть перекинути чуже лайно»: мешканці Ганжівки виступили проти відновлення діяльності сміттєзвалища

Минулої неділі мешканці села Ганжівка, що на Кобеляччині, зійшлися на збори, аби висловитися проти ідеї відновити діяльність сміттєзвалища, яке колись функціонувало поряд із населеним пунктом.

Про це повідомляє видання «Ехо».

Приводом для проведення зібрання стала публікація в «ЕХО» під назвою «Кобелячани збираються до Президента» (№30 від 25.07.2019). У статті мова йшла про міське звалище та про проблеми, що виникають у кобелячан, які проживають поряд із цим об’єктом. Після чергової пожежі група містян прийшла до міської ради, щоб висловити свій протест з приводу бездіяльності міських посадовців. Люди звернулися і до прокуратури та пообіцяли, що поїдуть у Київ до Адміністрації Президента та до Кабміну, щоб пікетувати і ці установи. Не маючи надії на владу на місці, кобелячани сподіваються, що в ситуацію втрутяться чиновники рангом вище.

Під час розмови жителів міста із керівником міськради Олександром Копельцем лунали і пропозиції щодо того, яким чином можна вирішити проблему звалища.

От одна із таких пропозицій, озвучена в пресі, і призвела до збурення серед мешканців Ганжівки та сусідніх сіл. Присутній на зустрічі в кабінеті Копельця Іван Байбара заявив: «Зверніться в Золотарівську сільраду по дозвіл створити звалище на місці глиняного кар’єру, що неподалік Ганжівки. Там і відстань до населеного пункту сягає близько кілометра, і територія достатньо велика».

У неділю поряд із будівлею магазину в Ганжівці зібралися близько п’яти десятків людей. Приїхали навіть жителі Мідянівки і Золотарівки. Був присутній на зібранні і золотарівський сільський голова Володимир Кобель.

Обговорювали в основному пропозицію, що пролунала із уст Байбари.

Як повідомляє місцевий журналіст Ігор Філоненко, виразів не добирали: «Де він, той депутат, кілометр від звалища до житла побачив? Нехай приїде до нас, ми йому наміряємо», «Кобелячани хочуть лайно і сміття із свого двору в наш перекинути», «Це добре, що в нас немає об’єднання з Кобеляками. Тоді Копелець би мусор возив і не питав би нікого».

До 2012 року на території села Ганжівка було розташоване міське звалище. Жителі села постійно протестували проти такого сусідства. І тільки-но закінчився термін дії договору оренди між міською радою і Золотарівською сільрадою, примусили місцевих депутатів не підписувати нової угоди.

За словами місцевих жителів, вони нарешті зітхнули з полегшенням у прямому і переносному сенсі цього виразу.

Читайте також:
Станція екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Диканьці поповнилася новим транспортним засобом.
11:12
Матеріальний резерв місцевого значення створили чиновники однієї з громад Полтавської області.
08:30
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
вчора, 12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
вчора, 10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
вчора, 09:16
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
25 травня, 11:32