«Нам любые дОроги дорОги», або скільки українцям коштує «Укравтодор»

Опінії
14 листопада, 15:00
«Нам любые дОроги дорОги», або скільки українцям коштує «Укравтодор»
Фото: bastion.tv

«Закатати в асфальт». Обіцяв? — Зустрічайте!

Економіст, колишній міністр фінансів України

Дехто не хоче помічати у чому проблема та у чому претензії — дороги нам точно потрібні, але чи таким коштом?! 2020 запам’ятається українцям надовго.

Не тільки через пандемію та недолугу боротьбу з нею, а й через безпрецедентний рівень зростання корупції та втрату владою адекватного сприйняття реальності. Так зване «Велике будівництво» — яскраве тому підтвердження.

За останні два роки бюджет «на дороги» зріс у 3 рази. Наступного року він перевищуватиме бюджет Міноборони, та може зрівнятися із бюджетом на всю медичну систему.

Війна та пандемія скінчилися? Навіть на оборону такого карколомного зростання не було з початку бойових дій. Так де «собака порилася», яка мотивація?

Тепер «слідкуймо за руками»:

1. З початку «Великого будівництва» почались зміни у вимогах до тендерної документації. За дивним «збігом обставин» новим вимогам відповідає лише шість компаній — улюбленці «долі», або «картель», як їх називають колеги.

Вигравати смачні тендери можуть лише вони. Але якщо придивитись — ці компанії не завжди будують дороги безпосередньо, а перепродають підряди субпідрядникам із дисконтом 30-40%.

2. Якщо скласти всі тендери цієї «мерзенної шістки» та вирахувати оці «дисконти» - маємо (хтось має!) близько 36 млрд грн — саме таку суму отримав додатково Автодор із Ковідного Фонду на «Велике будівництво».

Магія цифр, чи не так?

Тобто, без цих «шаловлилих ручок» можна було б збудувати ту саму протяжність доріг та (увага!) не чіпати «брудними ручками» Ковідний Фонд, лишаючи ресурсу хворих людей та хвору економіку. Але є факт — Ковідний Фонд штучно витратили.

Кошти зникли. Але десь з’явилися?

3. «Якщо мед, то... звідусіль». Ейфорія почала захоплювати. «Стопи, повороти..» втрачено. Майже кожного місяця Уряд почав шукати у кого ще можна відібрати та спрямувати на «благу ціль» — «ручки» тремтять від можливостей. То 2 млрд чергових додадуть, то держбанки нахилять видати чергові млрд.

«Їх не зупинити» — у жерло апетиту йде все. Знімають із будівництва онкоцентру (!) понад 100 млн — ну дрібнички для них, але не для онкохворих. Кого турбують онкохворі?!

«Дурнів» не так багато. МВФ вимагає аудит як Ковідного Фонду, так і Укравтодору. Уряду його робити лячно.

Країна наближається до економічного армагедону. Свідомо?!

«Нам любые дОроги дорОги», або скільки українцям коштує «Укравтодор»_1
Читайте також:
Автори хочуть встановити мінімальний розмір за адміністративний збір у 20 гривень.
17 листопада, 13:48
Найбільше грошей заробітчани пересилали з США, Італії, Ізраїлю, РФ та Німеччини.
10 листопада, 20:32
Зростання готівки поза банками в Україні після запровадження карантинних заходів не є унікальним явищем.
09 листопада, 14:41
Кошти з державного Фонду по боротьбі з коронавірусом витрачаються Зе-командою не за призначенням.
04 листопада, 10:33
Оформити субсидію можна не виходячи з дому, що стане у нагоді під час карантину.
02 листопада, 16:10
Депутати пропонують внести зміни до бюджету, однак не зрозуміло, де взяти кошти.
28 жовтня, 13:06