НАНУ оцифрувала унікальний архів Хведора Вовка

ІСТОРІЯ
02 січня, 12:27
НАНУ оцифрувала унікальний архів Хведора Вовка
Фото: Facebook

Спадщина відомого українського антрополога й етнографа кінця XIX — початку XX століть тепер стала доступна для широкого загалу.

Про це повідомив співробітник Національній академії наук України, закарпатський історик Михайло Маркович. За його словами, державна установа нарешті повністю оцифрувала та оприлюднила, надавши доступ українцям, архів Федора (Хведора) Вовка.

Однією з причин названо постійні російські ракетні обстріли та нальоти дронів-камікадзе іранського виробництва на культурно-історичні пам'ятки України. Тому для збереження творів Вовка вирішено перенести їх (знімки, книги, рукописи, листи тощо — прим. ред.) в електронний формат.

«Фахівці НАНУ зробили щось неймовірне. І це, скажу я вам, ди-во-ви-жа! Бо бачив я всякого іноземного багато, а те, що таке колись зроблять в Україні (тим більше в наше буремне сьогочасся), не сподівався. За що усім причетним — велика дяка! Оцифрування стало можливим завдяки ініціативі та фінансовій підпорі австрійців», — прокоментував ситуацію Михайло Маркович.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, що на Чернігівщині громада власними силами відновила знищений росіянами храм. Споруда зведена ще у XVIII столітті коштом козацького старшинського роду Раковичів.

Читайте також:
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39
Історія
Харків'янин Юрій Кнорозов першим у світі дешифрував писемність жителів півострова Юкатан. Опісля нього цивілізацією майя зацікавилися інші.
31 березня, 17:20
Опінії
Російсько-українська війна триває як за землі, так і за людей та нашу культурно-історичну спадщину. Ворог знову хоче привласнити чуже.
28 березня, 13:38
Історія
Навесні 1099 року київський князь Святополк своїми військами атакував Червону Русь. Перед тим він осліпив князя-галичанина Василька.
12 березня, 08:28
Історія
2500 років тому ця 8-метрова скульптура підтримувала дах величезної релігійно споруди. Всього ж їх було 38, але до тепер збереглося лише 2.
05 березня, 07:12
Історія
Скарб був у лісі поблизу Грубешова Люблінського воєводства. Науковці датували знахідку II століттям до Христа — IV століттям після Христа.
03 березня, 07:59