Нардеп Каплін розпалює національну ворожнечу, назвавши Польщу «огризком»

ПОЛТАВА
10.11.2016, 10:55
Нардеп Каплін розпалює національну ворожнечу, назвавши Польщу «огризком»

Нардеп, лідер СДП (ребрединг «Партії Простих людей») Сергій Каплін, спробував розпалити національну ворожнечу між Україною та Польщею, назвавши останню «огризком України». Про це він заявив у промові на мітингу екс-міліціянтів у Полтаві сьогодні біля Полтавської облдержадміністрації. Свідками цього є десятки людей та представників ЗМІ, які зібралися на мітингу.


Такою реплікою Каплін як посадовець і законодавець порушив ст. 161 Кримінального кодексу України. Згідно з нею, «умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками» караються штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

До речі, ті самі дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою, - караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Редакція видання не погоджується з позицією Капліна та його політ партії щодо Польщі, вважаючи її за проросійську, необ’єктивну, упереджену й заангажовану. Таку, що має на меті дестабілізувати політичні й дипломатичні стосунки між сусідніми країнами.

До слова, за цьогорічним рейтингом індексу рівня життя (Prosperity Index), який уклали фахівці Legatum Institute, Польща посіла 29-те місце, тоді як Україна, яку Каплін представляє як депутат Верховної Ради, лише 70-та.

Можливо, Сергієві Капліну врешті слід почати працювати над тим, щоби піднімати рівень життя своєї країни та співгромадян, а не втілювати в життя проект російських «темників»? 


Читайте також:
Чоловіка, що назвав себе «Віталіком», звати Віталій Воробйов.
09:40
Стан здоров’я дитини – середньої тяжкості.
09:07
Ввечері 23 січня молоді хлопці та дівчата за доброю українською традицією зібралися на вечорниці.
09:00
Працівники комунального підприємства «Полтававодоканал» б'ють на сполох.
вчора, 15:15
Затриманим є начальник оперативного управління ГУ ДФС у Полтавській області.
вчора, 12:03
22 січня в Октябрському районному суді Полтави відбулося засідання у справі Сергія Чередніченка.
вчора, 08:40