NASA не відмовиться від спільних космічних польотів з росією

СВІТ
06.10.2022, 14:05
Троє російських космонавтів на Міжнародній космічній станції позували з прапорами терористичних угруповань «ДНР» і «ЛНР»
Троє російських космонавтів на Міжнародній космічній станції позували з прапорами терористичних угруповань «ДНР» і «ЛНР»

У планах співпраця щонайменше до 2030 року

На тлі підтримки адміністрацією Джо Байдена України у війні проти росії національна космічна агенція NASA продовжуватиме програму перехресних польотів з російськими космонавтами, - повідомляє SPEKA.

У планах співпраця щонайменше до 2030 року.

5 жовтня NASA відправила на Міжнародну космічну станцію черговий екіпаж на кораблі SpaceX Crew Dragon.

Цей політ виявився деякою мірою історичним, адже серед чотирьох людей були дві жінки — перша жінка з корінних американців та перша росіянка на борту приватного американського корабля.

На пресконференції після запуску корабля Crew Dragon, на якому космонавт Ганна Кікіна вирушила на МКС у складі екіпажу, керівник американської програми МКС Джоел Монталбано розповів про перспективи продовження співпраці з росією.

Він заявив, що NASA має на меті продовження угоди про перехресні польоти з російськими космонавтами.

Також агенція збирається долучити до програми перехресних польотів компанію Boeing з її кораблем Starliner, перший політ якого запланований на 2023 рік.

Водночас глава NASA Білл Нельсон заявив, що розраховує на продовження спільної роботи з росією на Міжнародній космічній станції до 2030 року. Він зазначив, що росія є «дуже важливим» партнером, який разом із NASA «допомагає підтримувати роботу станції».

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00