Населення Китаю скоротилося вперше з 1961 року

17.01.2023, 17:47
Населення Китаю скоротилося вперше з 1961 року
Фото: google

Населення Китаю скоротилося вперше за 60 років, а рівень народжуваності досяг рекордно низького рівня.

У 2022 році населення Китаю дорівнювало 1,41 мільярда осіб, що на 850 000 менше ніж у 2021 році. Минулого року в цій країні кількість смертей перевищила кількість народжених. Зафіксовано найвищий рівень смертності з 1976 року — 7,37 смерті на 1000 осіб, порівняно з 7,18 у попередньому періоді.

Урядові дані провіщають демографічну кризу, яка в довгостроковій перспективі призведе до скорочення робочої сили в Китаї та збільшення навантаження на охорону здоров’я та інші витрати соціального забезпечення.

«Високий рівень безробіття серед молоді та недоліки в очікуваних доходах можуть ще більше затримати плани щодо одруження та народження дітей, зменшуючи кількість новонароджених», — розповідає головний економіст підрозділу Economist Intelligence Unit Юе Су.

Демографічні тенденції Китаю протягом багатьох років були значною мірою сформовані суперечливою політикою "однієї дитини", яку запровадили в 1979 році для уповільнення зростання населення. Сім'ї, які порушували правила, штрафувалися, а в деяких випадках навіть втрачали роботу. У культурі, яка історично віддає перевагу хлопчикам, ніж дівчаткам, ця політика також призвела до примусових абортів і, як повідомляється, спотвореного гендерного співвідношення з 1980-х років.

У 2016 році політику було скасовано, і подружнім парам дозволили мати двох дітей. Уряд Китаю також запропонував податкові пільги та покращення охорони здоров’я матерів, серед інших стимулів, щоб повернути назад або принаймні уповільнити падіння народжуваності.

У жовтні 2022 року президент Китаю Сі Цзіньпін назвав підвищення народжуваності пріоритетом. На конгресі Комуністичної партії в Пекіні, який проходить раз на п’ять років, пан Сі заявив, що його уряд «дотримуватиметься проактивної національної стратегії» у відповідь на старіння населення країни.

Крім створення стимулів для народження дітей, Китаю також слід покращити гендерну рівність у домогосподарствах і на робочих місцях, сказала Буссараван Тіравічітчайнан, директор Центру дослідження сім’ї та народонаселення Національного університету Сінгапуру. Скандинавські країни показали, що такі кроки можуть покращити рівень народжуваності.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Ексміністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих теренів України Ірина Верещук одна із тих, хто наплював на біженців. Наших кинули.
09 грудня, 08:25
Світ
Станом на 2024 рік у суверенних межах ресурсної федерації московії живе приблизно 90 мільйонів осіб. Окрема страта — 25 мільйонів нелегалів.
08 листопада, 20:32
Світ
Номенклатура Комуністичної партії Китаю почала турбуватися зменшенням кількості населення. Рівень його якості також давно занепадає.
03 листопада, 11:45
Війна
Рівень народжуваності в Україні є одним із найнижчих у світі.
22 жовтня, 15:05
Опінії
Від початку наголосимо: будувати статево-вікову піраміду без даних перепису населення як гадання на кавовій гущі. Скільки нас – невідомо.
21 жовтня, 13:41
Опінії
Українці продовжують тікати з країни, де 11-й рік поспіль триває війна та орудує «зелена» корумпована орда блазнів. Яким буде майбутнє?
18 жовтня, 13:47