Наслідуючи ПВК «Вагнер»: у Ніґері ледь не скинули президента

СВІТ
26.07.2023, 19:57
Наслідуючи ПВК «Вагнер»: у Ніґері ледь не скинули президента
Фото: WioNews

Який неприємний сюрприз для кремлівського бункерного щура напередодні відкриття африканського шапіто у Санкт-Петербурзі.

Кілька годин тому у місті Ніамей сталася спроба державного перевороту, організованого силами проросійських військових заколотників.

Такі відомості оприлюднила інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на офіційну заяву канцелярії президента Республіки Ніґер.

На щастя для тамтешнього лідера Могамеда Базума (найкращого приятеля Емманюеля Макрона на "чорному континенті" – прим. ред.) бунт вдалося задушити; наразі так звана "гвардія" оточена  і може бути знищена у разі опору.

Саме президентська охорона, яку раніше тренували прігожинські терористи з ПВК "Вагнер", і намагалася захопити владу у цій важливій з логістичного боку африканській країні, що межує із нафтоносними Лівією та Ніґерією.

У цілому можна вважати цю подію поганим сигналом для РФ, адже, як виявилося, зраду готують не тільки опальні кухарі, а й навіть ті, кому ти довіряєш власне тіло і свою родину, з ким ще нещодавно брав владу до рук демократичним шляхом.

Наразі залишається неясною основна причина та обставини напруженості між профранцузьким президентом Ніґеру і його проросійською охороною; певно, комусь там у Ніамею не дають спокою лаври Євгєнія Прігожина.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що рік тому у Буркіна-Фасо військовики захопили владу у країні за підтримки ПВК "Вагнер".

Читайте також:
Світ
Як встановила міжнародна команда науковців, рукав найбільшої африканської річки, знаходився поряд із Ґізою. Проте із віками водойма висохла.
22 травня, 06:01
Світ
Вашинґтона намагається зберегти втрачені на користь Москви позиції в африканському регіоні Сахель. Поки справи йдуть кепсько.
14 травня, 14:45
Світ
Десятилітню антиджихадистську операцію завершено.
23.12.2023, 07:10
Політика
Так звана "Військова рада", котра захопила владу у Ніамеї, оголосила про зняття недоторканності з голови французької дипломатичної місії..
31.08.2023, 20:22
Кримінал
Причиною вказаного кроку влади Південноафриканської республіки названо... "банальну переповненість тюрем".
12.08.2023, 21:12
Війна
Крім місцевих військовослужбовців армії африканської країни на базі розміщувалися російські бойовики із компанії Євгєнія Пригожина.
22.04.2023, 18:24