Науковці спрогнозували глобальне відключення інтернету в 2025 році

16.07.2023, 11:45
Науковці спрогнозували глобальне відключення інтернету в 2025 році

Причиною цього явища стане те, що Сонце досягне піку свого циклу у 2025 році

Фахівці попередили, що у 2025 році Землю спіткає потужна сонячна буря, яка може спровокувати «інтернет-апокаліпсис». 

Про це повідомляє портал Daily Star.

Причиною цього явища стане те, що Сонце досягне піку свого циклу у 2025 році. Воно може спричинити серйозні порушення роботи комп’ютерів у всьому світі або навіть відключення електроенергії.

Сонячні цикли почали фіксувати з 1755 року – відтоді Сонце завершило 25 циклів. Однак останній відрізняється від попередніх – фахівці побоюються, що він прискорився і тепер проходить набагато швидше, ніж звичайно. Це спровокувало появу частих сонячних вивержень та інших подій.

Сонячна циклічність – періодичні зміни в сонячній активності. Найбільш відомий і найкраще вивчений сонячний цикл із тривалістю близько 11 років («цикл Швабе»). Іноді, у вузькому значенні, під сонячним циклом розуміють саме 11-річний цикл сонячної активності. Саме його мають на увазі дослідники – останній пік минулого циклу припав на 2014 рік.

За словами Вішала Упендрана, наукового співробітника сонячної та астрофізичної лабораторії Lockheed Martin у Каліфорнії, вплив великих сонячних штормів на електричні мережі та системи зв’язку добре задокументований.

Проте "потрібні додаткові дослідження, щоб зробити будь-які переконливі заяви щодо сили сонячних бурь".

Прогнозувати серйозність шкоди, яку сонячні бурі можуть завдати Землі, складно. Наприклад, коли Сонце наближається до свого піку магнітної активності, структури на його поверхні стають дедалі складнішими.

Дослідник і його команда розробили модель штучного інтелекту, яка використовує супутникові дані про сонячний вітер для створення прогнозів сонячних бурь за 30 хвилин до їх виникнення.

Команда сподівається, що їхня модель забезпечить достатнє завчасне попередження для супутникових операторів, менеджерів електромереж і телекомунікаційних компаній, щоб вони тимчасово відключили свої системи або перемістили супутники на більш безпечні орбіти.

Такі прогнози можуть бути корисними під час підвищеної сонячної активності, яка, за офіційними прогнозами Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), відбудеться в липні 2025 року. Саме тоді магнітна активність Сонця, що викликає сонячні плями та спалахи, досягне свого піка.

Утім наразі немає офіційних оцінок шкоди, яку можуть завдати сонячні бурі.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Вовки у зоні відчуження розвинули генетичну стійкість до захворювання на рак.
09 лютого, 16:49
Історія
Посеред лісів у басейні найбільшої річки Південної Америки науковці знайшли долину із руїнами міст. Приблизний вік визначено 2000 роками.
16 січня, 19:04
Життя
Давно визнано, що пластикові пляшки становлять небезпеку для здоров'я. А ще, на додачу, — забруднюють довкілля, вбиваючи флору з фауною.
11 січня, 12:39
Історія
Вивчення різних мов — не предмет дивакуватого колекціонування, а безпосередній інструментарій дослідника. Особливо, коли вивчають минуле.
10 січня, 14:17
Життя
Група китайських фахівців з Університету Ланьчжоу дослідила верхній шар льоду на 38 льодовиках. Висновки приголомшили навіть досвідчених.
04 січня, 08:18
Життя
Хімічні речовини сліз навряд чи сильно вплинуть на поточні соціальні взаємодії дорослих. Але допоможе захистити таку вразливу малечу.
24.12.2023, 09:37