Науковці винайшли універсальну протиотруту від смертоносних змій

25 лютого, 16:39
Науковці винайшли універсальну протиотруту від смертоносних змій

Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.

Результати своїх багатомісячних експериментів дослідники зі США, Великої Британії та Індії виклали у галузевому виданні Science Translational Medicine. Стверджується, що створений універсальний препарат поборює смертельні отрути аспідних змій.

До них належать 384 види, включаючи найнебезпечніші: королівську кобру, чорну мамбу та індійського крайта. Спочатку біологи виділили та порівняли білки отрути різних аспідів, виявивши у всіх них токсин, який викликає параліч тіла, що робить його ідеальною терапевтичною мішенню.

«Потім ми вивчили бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл, щоби знайти протиотруту, і врешті-решт виділили найкраще — 95Mat5. Її дію протестували на гризунах, яким вводили токсини отруйних змій. У всіх випадках піддослідні миші були захищені не лише від загибелі та паралічу, а й від інших ускладнень», — прокоментували свій прорив дослідники.

Водночас уточнюється, що антитіло 95Mat5 не блокує отруту жодної з гадюк — другої великої родини отруйних змій. Відтак планується подальший пошук протиотрути, яка поборюватиме токсини з отрути гадюк.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як британські науковці здійснили непорочне зачаття мух. У лабораторії Кембридзького Університету вперше в історії науки у незайманих плодових мушок з'явилося на світ потомство.

Кристалічна структура взаємодії антитіла 95Mat5 із токсином 3FTx-L15 і подібність при взаємодії α-бунгаротоксина з білком м'язового рецептора nAChRα1
Кристалічна структура взаємодії антитіла 95Mat5 із токсином 3FTx-L15 і подібність при взаємодії α-бунгаротоксина з білком м'язового рецептора nAChRα1
Читайте також:
Світ
Американські науковці знайшли нову причину невиліковного захворювання. З'ясувалося, що проблема у збільшенні крапель жиру у клітинах мозку.
17 березня, 14:53
Життя
Здавна людство досягло великого прогресу у діагностиці та лікуванні сухот. Це інфекційне захворювання викликають палички Коха.
15 березня, 19:17
Життя
Дерматологи з лікарні Ханчжоу Чжецзянського медичного університету приголомшили дослідженням. Виявилося, що алопеція залежить від бактерій.
13 березня, 07:10
Життя
Учасники дослідження, віком 18-30 років, перебували під постійним наглядом протягом двох 24-годинних сеансів. Вони спали вночі по 8 годин.
12 березня, 14:55
Життя
Біологи з'ясували: деякі ґрунтові й озерні бактерії високогірного азійського краю виробляють молекули рифаміцинів, кадаміцинів, хадаміцинів.
04 березня, 22:40
Життя
Раніше лікарям, які надають такі послуги, загрожувало до 13 років ув'язнення. Тепер новий уряд вирішив змінити усталені законодавчі норми.
11 лютого, 07:59