Науковці винайшли універсальну протиотруту від смертоносних змій

25 лютого, 16:39
Науковці винайшли універсальну протиотруту від смертоносних змій

Міжнародна команда біологів дослідила бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл. Протиотруту випробували на мишах.

Результати своїх багатомісячних експериментів дослідники зі США, Великої Британії та Індії виклали у галузевому виданні Science Translational Medicine. Стверджується, що створений універсальний препарат поборює смертельні отрути аспідних змій.

До них належать 384 види, включаючи найнебезпечніші: королівську кобру, чорну мамбу та індійського крайта. Спочатку біологи виділили та порівняли білки отрути різних аспідів, виявивши у всіх них токсин, який викликає параліч тіла, що робить його ідеальною терапевтичною мішенню.

«Потім ми вивчили бібліотеку, яка містить понад 50 мільярдів різних людських антитіл, щоби знайти протиотруту, і врешті-решт виділили найкраще — 95Mat5. Її дію протестували на гризунах, яким вводили токсини отруйних змій. У всіх випадках піддослідні миші були захищені не лише від загибелі та паралічу, а й від інших ускладнень», — прокоментували свій прорив дослідники.

Водночас уточнюється, що антитіло 95Mat5 не блокує отруту жодної з гадюк — другої великої родини отруйних змій. Відтак планується подальший пошук протиотрути, яка поборюватиме токсини з отрути гадюк.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як британські науковці здійснили непорочне зачаття мух. У лабораторії Кембридзького Університету вперше в історії науки у незайманих плодових мушок з'явилося на світ потомство.

Кристалічна структура взаємодії антитіла 95Mat5 із токсином 3FTx-L15 і подібність при взаємодії α-бунгаротоксина з білком м'язового рецептора nAChRα1
Кристалічна структура взаємодії антитіла 95Mat5 із токсином 3FTx-L15 і подібність при взаємодії α-бунгаротоксина з білком м'язового рецептора nAChRα1
Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.
14 серпня, 06:08
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51