Британські науковці здійснили непорочне зачаття мух

03.08.2023, 20:42
Британські науковці здійснили непорочне зачаття мух
Фото: Knife Media

У лабораторії Кембридзького Університету вперше в історії науки у незайманих плодових мушок з'явилося на світ потомство.

Такі відомості оприлюднила інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на результати біологічного експерименту у спеціалізованому виданні "News Medical".

Йдеться про вид Drosophila melanogaster із 220 000 представниками якого протягом 6 років активно працювали британські біологи, аби відстежити гени, відповідальні за непорочне зачаття.

«Ми вивчили два штами плодової мухи. Один з них відповідав за здатність розмножуватися тільки статевим шляхом, а інший – за партеногенез, тобто, за незаймане народження нового потомства», – коментує дослідження доктор наук Алексіс Сперлінґ.

Потім біологи вмикали та вимикали аналогічні гени у виду Drosophila simulans таким чином, аби вони могли розмножуватися безстатевим шляхом, і у результаті піддослідним це вдалося.

«Щоправда, народжувалися лише самки, які були майже ідентичними клонами маток.  Далі генномодифіковані мухи чекали 40 днів, аби знайти собі пару (майже половину свого життя), а коли потім, коли партнер так і не з'являвся, розмножувалися безстатевим шляхом. Потомство, яке з'явилося шляхом "непорочного зачаття", теж зберегло здатність до незайманого народження, але тільки 1-2% з них користувалися цією особливістю», – пояснює експеримент Алексіс Сперлінґ.

Фактично, науковцям із лабораторії Кембридзького Університету вдалося здійснити прорив і першими показати, що можна спроєктувати незаймане народження не у флори, але у представника фауни.

Крім того, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати про те, яка існує небезпека для бджіл при застосуванні засобів захисту рослин на медоносних культурах.

Читайте також:
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
вчора, 06:01
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36
Історія
Доказом слугує печера Теопетра у гірській місцевості центральної Греції. Саме там вперше було використано викопане паливо.
10 квітня, 19:35
Життя
Яскравий тому приклад — населення таких країн, як РФ, КНР, КНДР, ФРН і США. Там минуле нерозривно пов'язано із пропагандою сьогодення.
28 березня, 08:20