Британські науковці здійснили непорочне зачаття мух
У лабораторії Кембридзького Університету вперше в історії науки у незайманих плодових мушок з'явилося на світ потомство.
Такі відомості оприлюднила інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на результати біологічного експерименту у спеціалізованому виданні "News Medical".
Йдеться про вид Drosophila melanogaster із 220 000 представниками якого протягом 6 років активно працювали британські біологи, аби відстежити гени, відповідальні за непорочне зачаття.
«Ми вивчили два штами плодової мухи. Один з них відповідав за здатність розмножуватися тільки статевим шляхом, а інший – за партеногенез, тобто, за незаймане народження нового потомства», – коментує дослідження доктор наук Алексіс Сперлінґ.
Потім біологи вмикали та вимикали аналогічні гени у виду Drosophila simulans таким чином, аби вони могли розмножуватися безстатевим шляхом, і у результаті піддослідним це вдалося.
«Щоправда, народжувалися лише самки, які були майже ідентичними клонами маток. Далі генномодифіковані мухи чекали 40 днів, аби знайти собі пару (майже половину свого життя), а коли потім, коли партнер так і не з'являвся, розмножувалися безстатевим шляхом. Потомство, яке з'явилося шляхом "непорочного зачаття", теж зберегло здатність до незайманого народження, але тільки 1-2% з них користувалися цією особливістю», – пояснює експеримент Алексіс Сперлінґ.
Фактично, науковцям із лабораторії Кембридзького Університету вдалося здійснити прорив і першими показати, що можна спроєктувати незаймане народження не у флори, але у представника фауни.
Крім того, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати про те, яка існує небезпека для бджіл при застосуванні засобів захисту рослин на медоносних культурах.