Американські науковці розробляють вакцину від старості
Молекулярна біологія відкриває шлях до небувалого довголіття, але поки що, тільки у мишей...
Експериментальна вакцина успішно видаляє старі клітини з мишачого організму, допомагаючи продовжити життя гризунам і послабити деякі ознаки вікових захворювань. Дослідники кажуть, що експеримент – це крок на шляху до створення аналогічної вакцини для людей, але чи може вона справді спрацювати?
«Я думаю, що дані були надзвичайно надійними… Я вважаю, що це справді добрий доказ такої можливості», — вважає Пол Роббінс, професор біохімії, молекулярної біології та біофізики, заступник директора Інституту біології старіння та метаболізму Університет Міннесоти.
«Теоретично такий самий підхід працював би й з людьми. Але велике питання полягає в тому, чи ця вакцина буде безпечною для людини» — сказав Роббінс. Щоб зрозуміти це, науковцям потрібно провести додаткові дослідження на тваринах, у тому числі приматах, а вже потім на людях.
За даними Національного інституту старіння (NIA), нова вакцина націлена на старі клітини, які перестали розмножуватися через ушкодження або стрес. Ці клітини накопичуються внаслідок старіння, оскільки імунна система стає менш чутливою до них.
Клітини, що старіють, починають виділяти речовини, які отруюють організм, викликаючи запалення та пошкоджуючи прилеглі здорові клітини. Численні дослідження свідчать про те, що це накопичення старих клітин сприяє безлічі вікових захворювань.
Отже, вакцина, що зможе "нагадати" імунній системі організму, як знищувати старіючи клітини, значно пролонгує життя тварин, а в перспективі — й людини!
Джерело: Livescience.com