Науковці з'ясували, що у давнину Марс був придатним для життя

09 травня, 06:12
Науковці з'ясували, що у давнину Марс був придатним для життя
Фото: NASA

Нарешті отримано неспростовні докази про існування на «червоній планеті» органічних форм, схожі на земні. Вони щезли через атмосферні зміни.

Про це говорять хімічні відкладення у породах дна озера у формації Мюррей. Результатами нового приголомшливого дослідження на шпальтах галузевого видання Journal of Geophysical Research: Planets поділилися американські науковці.

Інструмент ChemCam на борту марсохода NASA Curiosity виявив підвищений вміст металів у на дні вказаного озера, розташованого у стародавньому кратері Ґейла. У великих породах спостерігалося збагачення марганцем до 45 разів і залізом до 1,5 раза порівняно із середнім хімічним складом дрібнозернистих порід формації.

«Ці відкладення утворилися в річці, дельті та поблизу берегової лінії стародавнього озера. Такий стан порід міг вимагати окислювальних умов, подібних до тих, що існують на Землі. Їм сприяє високий вміст кисню в атмосфері, що утворюється внаслідок фотосинтезу, а також наявність мікробів. Ці мікроорганізми могли також існувати на Марсі, використовуючи марганець і його численні окислювально-відновні стани як джерело енергії для метаболізму», — зауважили науковці.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», Марс визнаний науковцями небезпечним для проживання людини. Ніхто не зможе залишатися там довше за 4 роки через місцеву специфіку.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Під час вивчення даних екологічного моніторингу аспірант Люк Олд-Томас зробив приголомшливе відкриття. Додалося нової роботи археологам.
03 листопада, 08:18
Життя
Лабораторно підтверджений випадок нового субваріанту SARS-CoV-2 Omicron зафіксовано на Рівненщині. Захворів 20-річний чоловік.
08.11.2023, 12:29
Книги
Лютневе російське вторгнення і повномасштабна війна вкрай негативно вплинули на галузь книговидання в Україні, як до того жевріло.
20.10.2022, 07:00
Життя
Мешканець окупованого російськими терористами Пологівського району Микола Сльота після евакуації тривалий час не міг знайти собі житло.
04.08.2022, 17:09
Історія
Депутати нижньої палати парламенту Чеської республіки одностайно проголосували за визнання Голодомору 1932-1933 років актом геноциду.
06.04.2022, 20:03
Історія
На околиці литовського міста Паланґа виявили добре укріплену оборонну споруду, що є частиною так званої "Лінії Молотова".
04.02.2022, 11:04