У джунґлях Мексики випадково знайшли забуте місто племені майя
Під час вивчення даних екологічного моніторингу аспірант Люк Олд-Томас зробив приголомшливе відкриття. Додалося нової роботи археологам.
Йдеться про віднайдене у непролазних лісових хащах в осерді півострова Юкатан поселення, спорудженого за часи зародження імперсьої держави Майя. Кадри із південно-східної частини Мексики оприлюднило іспанське видання El País.
Польове дослідження здійснювали впродовж минулих трьох місяців за допомогою лазерного локатора-лідару. Вказаний пристрій посилає у простір тисячі лазерних імпульсів, формуючи мапу з урахуванням затримок відображення цих імпульсів.
Люк Олд-Томас разом зі своїм науковим керівником обробив отриману інформацію та зрозумів, що компанія, яка проводила фіксацію території, пропустила стародавнє місто. За приблизними оцінками, там могло жити 30-50 тисяч людей у 750-850-ті роки після Різдва Христового.
«Нам вдалося ідентифікувати житлові будинки, греблі, майданчик для гри з м'ячем, культові споруди у вигляді пірамід, амфітеатри та залишки резервуара для води. Загалом нарахували понад 6,4 тисячі об'єктів. При цьому найближча велика дорога розташована лише за 15 хвилин ходу від міста, який отримав назву Валеріана від розташованої поряд лагуні», — заявили науковці.
Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», донецькі «вчені копачі» допомагають окупантам переписувати історію Хазарії. Поблизу ногайського міста Астрахань археологи РФ шукають рештки середньовічного поселення Ітіль.