Науково-дослідне судно України “Ноосфера” пройшло випробування

21.01.2022, 12:12
Науково-дослідне судно України “Ноосфера” пройшло випробування
Фото: google

Всі тести пройшли успішно

Українське науково-дослідне судно-криголам «Ноосфера» пройшло ходові випробування перед виходом в антарктичну експедицію.

Після завершення технічного обслуговування криголам «Ноосфера» повернувся в Одесу, де до виходу в Антарктиду перебуватиме на морському вокзалі.

Докування судно проходило в Чорноморську на ПрАТ «Іллічівський судноремонтний завод».

Під час переходу з Чорноморську до Одеси «Ноосфера» пройшла ходові випробування під наглядом Регістру судноплавства України.

Було протестовано роботу двигунів, керованість судна на різних режимах ходу, а також готовність до спуску рятувальних шлюпок та плотів, роботу якорів та палубного обладнання, зокрема, пристроїв для занурення наукових приладів та пробовідбірників тощо.

Окремо тестувалася робота системи динамічного позиціювання (DPS), яка дозволяє годинами утримувати судно в одній і тій же точці з відхиленням у кілька сантиметрів.

В Україні «Ноосфера» є першим судном, оснащеним цією системою.

Всі тести пройшли успішно, тож з технічного боку судно готове до першого експедиційного рейсу та роботи у складних умовах Південного океану.

Читайте також:
Життя
Яскравий тому приклад — населення таких країн, як РФ, КНР, КНДР, ФРН і США. Там минуле нерозривно пов'язано із пропагандою сьогодення.
08:20
Історія
Ви напевно чули безліч теорій про піраміди. Що це — гробниця фараона, або збудована культова споруда представниками позаземної цивілізації.
вчора, 21:33
Історія
Три десятиліття відновленої незалежності не посприяли появі чіткого та узагальненого уявлення про те, що ж таке українська історія.
25 березня, 20:22
Світ
Астрономи закликали захистити кілька місць на Місяці для наукових досліджень.
25 березня, 16:35
Життя
Участь в експерименті взяли майже 100 тисяч людей віком від 18 до 30 років. Їм демонстрували порноролики для з'ясування сексуального потягу.
24 березня, 11:15
Історія
Московитська історіографія від часів своєї появи за Єкатєріни II масштабно переписувала минуле України. Дісталося і степовим кочовикам.
21 березня, 20:15