Навіщо біологи створюють детальні лабораторні копії ранніх людських ембріонів?

19.06.2023, 18:25
Навіщо біологи створюють детальні лабораторні копії ранніх людських ембріонів?
Фото: google

Вирощені зі стовбурових клітин імітаційні ембріони повторюють розвиток після стадії імплантації.

Біологи, які намагаються створити лабораторні моделі раннього росту людського ембріона, зробили серйозний крок вперед. Чотири дослідницькі групи повідомили про використання різних видів людських стовбурових клітин, деякі з яких генетично модифіковані, для створення ерзац-ембріонів, які нагадують справжні ембріони віком до 14 днів, відтворюючи період розвитку людини, який дуже важко вивчати.

«Подібність до природного ембріона дивовижна», — говорить біолог розвитку Джессі Венвліт з Інституту молекулярної клітинної біології та генетики імені Макса Планка про імітацію ембріона з лабораторії під керівництвом біолога зі стовбурових клітин Джейкоба Ханни з Інституту науки Вейцмана.

Окрім прояснення раннього розвитку людини, нові моделі ембріонів можуть допомогти дослідникам краще зрозуміти вроджені дефекти та перевірити безпеку ліків, які використовуються під час вагітності. Але вони створюють серйозні проблеми. Закон Великобританії, наприклад, забороняє дослідження на донорських ембріонах, отриманих шляхом екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), вік яких перевищує 14 днів. Але оскільки ці нові моделі утворюються з людських стовбурових клітин, а не яйцеклітин, цей закон до них не застосовується.

Етичний і моральний статус таких творінь також залишається невирішеним. Моделі ембріонів є «предметом серйозної моральної дискусії та занепокоєння», — каже етик Дж. Бенджамін Герлбут з Університету штату Арізона. Ці ембріони додають свіжий елемент у дискусії про статус таких моделей розвитку людини. «Велике питання полягає в тому, як буде проведена межа між культурою тканини та людським організмом і за якими критеріями», — каже Герлбут.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Препарат, винайдений для подолання малярії, свідомо пропонували хворим на коронавірус. 45-й президент США уникнув відповідальності.
16 лютого, 21:49
Життя
Міжнародна команда науковців з американського і німецького космічних агенств дійшла приголомшливого висновку. Вони дослідили 4 астероїди.
16 лютого, 19:21
Світ
Цей нерухомий об'єкт може бути найдавнішою спорудою Європи. Хто і з якою метою його збудував, наразі досліджує міжнародна команда науковців.
15 лютого, 06:06
Життя
Альберт Ейнштейн був першовідкривачем «темної енергії» ?
03 лютого, 11:18
Життя
Канадські дослідники вивчили склад порід, які вийшли на поверхню Землі із появою перших континентів. Результати приголомшили науковців.
02 лютого, 06:04
Життя
Рослини реагують на небезпеку та передавають повідомлення один одному.
17 січня, 17:44