Навіщо Енергоатом купував атомний секондхенд?

ПОЛІТИКА
08 січня, 18:17
Навіщо Енергоатом купував атомний секондхенд?

В Міністерстві енергетики прокоментували викривальну статтю Forbes.

Міністерство енергетики України заявило, що видання Forbes Україна, використало «неперевірену, неправдиву та викривлену інформацію» у матеріалі, присвяченому закупівлям Національної акціонерної компанії «Енергоатом».

Раніше Forbes опублікував статтю, де вказано, що «Енергоатом» грубо порушує законодавство України, норми та правила будівництва АЕС.

Матеріал вийшов під назвою «Атомний секондхенд. «Енергоатом» купує у Westinghouse за $500 млн обладнання не побудованого у США атомного енергоблока. Коли він буде потрібен?».

«У матеріалі використано неперевірену, неперевірену та викривлену інформацію. Щобільше – зазначена стаття про співпрацю «Енергоатому» та американської компанії Westinghouse повторює російські наративи, спрямовані на дискредитацію компаній, співпраця яких зруйнувала монополію росії на ринку ядерного палива», – йдеться у повідомленні міністерства.

«Їхня мета – ослабити нашу державу та нашу енергетику. Будьте уважні та довіряйте лише офіційним джерелам інформації», – додали у відомстві.

Нагадаємо, раніше журналісти проєкту «Схеми» від «Радіо Свободи» з’ясували, що 70-річна теща президента державного підприємства «НАЕК Енергоатом» Петра Котіна придбала нерухомість та землю під Києвом під час повномасштабної війни, офіційно не маючи на те власних доходів.

Влітку 2023 року родичка Котіна стала власницею двоповерхового будинку площею майже 300 кв. м. Загалом будинок та земля під ним обійшлись тещі президента «Енергоатому» в 7 млн грн.

Згодом стало відомо, що народні депутати з фракції «Голос» подали заяви до Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції на президента НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна.

Від «Останнього Бастіону» :

Керівництво Укргазвидобування теж спочатку прикидалося дурниками, а потім визнало і мільярдні штрафи, і поставлений споживачу некондиційний газ.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Хто заробляє на виконанні фортифікаційних робіт в Запорізькій області?
вчора, 11:31
Політика
Українські перевізники опублікували спільну заяву щодо спроб вплинути на функціонування системи є-Черга.
вчора, 09:13
Кримінал
Аудиторська компанія AC Crowe Ukraine зафіксувала відтік активів на суму понад 1 мільярд 342 мільйони 900 тисяч гривень.
19 квітня, 09:28
Політика
Історія з поверненням на посади через суд митників-корупціонерів вже перетворюється на анекдот.
18 квітня, 10:37
Кримінал
Термін попереднього запобіжного заходу уже закінчився, а нові зобов’язання на нього не наклали.
17 квітня, 17:25
Політика
Після зміни керівництва у вітчизняному Міністерстві оборони було виявлено діри у бюджеті. Казнокради готували країну до здачі РФ.
16 квітня, 20:38