Останній Бастіон змусив УГВ визнати, що вони постачають газ низької якості

ПОЛІТИКА
29.12.2023, 15:45
Останній Бастіон змусив УГВ визнати, що вони постачають газ низької якості

Після публікацій «Останнього Бастіону» та незалежних ЗМІ в УГВ визнали, що компанія збільшила обсяги передавання газу поганої якості.

В Укргазвидобування, найбільшої газовидобувної компанії України, на яку припадає близько 70% видобутку, через війну та ремонти виникли проблеми з якістю газу.

Про це йдеться у відповіді компанії на запит LIGA.net.

«Основними причинами збільшення обсягів передачі газу, фізико-хімічні показники якого не відповідали вимогам кодексів газотранспортної системи і газорозподільних систем, стали руйнування технологічних ліній на окремих інфраструктурних об’єктах компанії внаслідок агресії рф та проведення робіт із технічного обслуговування на об’єктах промислової переробки в серпні та вересні поточного року» — пояснили в компанії.

Там вказали, що газові кодекси передбачають можливість газу нижчої якості, але в такому разі суб’єкт, який подав у газотранспортну систему неякісний газ, повинен сплатити додатковий штраф, визначений в договорі транспортування.

Розмір цієї оплати збільшився після зміни Оператором ГТС базової ціни, від якої розраховується штрафна санкція, пояснили в компанії.

В Укргазвидобуванні також заявили, що «на даний час компанія здійснює заходи із модернізації та встановлення додаткового обладнання, що дозволить не знижувати фізико-хімічні показники газу на період планових ремонтів».

В листопаді «Останній Бастіон» повідомляв про те, що за 9 місяців цього року «УГВ» сплатило понад 635 мільйонів гривень штрафу за подачу в ГТС неякісного газу. А вже в листопаді ця сума лише за один місяць склала 240 мільйонів гривень. Тобто, результатом року може стати сплата більш як мільярда штрафних санкцій за неякісний газ. 

Керівництво АТ «Укргазвидобування» приховує той факт, що ТОВ «Газорозподільчі мережі України» передано протягом червня-серпня 2023 року через ОГТСУ близько 118 млн. куб.м газу, який не відповідав затвердженим вимогам, за що отримали 8,3 млн. грн штрафу від АТ «Укргазвидобування» через ОГТСУ. 

Ці 118 млн. куб.м були подані промисловим та побутовим споживачам.

Завдячуючи Геннадію Сікалову, Володимиру Щербині, Тетяні Ніколаєнко та журналістам незаангажованих ЗМІ; після виходу викривальних матеріалів «Останнього Бастіону», «Цензор.Нет» та «Фактів» — керівництво Укргазвидобування було змушене визнати наявність проблем з якістю газу, та почало виправдовувати свою непрофесійність війною в країні.

Українці так і не отримали відповіді на питання: хто буде компенсувати збитки споживачам, які вже оплатили неякісний газ? Скільки ще неякісного газу отримають українські споживачі до того, як «ефективні менеджери» Нафтогазу та Укргазвидобування вкрадуть мільярди гривень на модернізації обладнання?

Перший етап визнання шахрайства, вчиненого УГВ закінчили. Наступний — притягнення керівництва УГВ і Нафтогазу до відповідальності шляхом звільнення та відшкодування споживачам понесених витрат через регресне стягнення коштів з керівництва УГВ і Нафтогазу.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Опінії
Де премії говорять, там правда мовчить.
01 липня, 11:18
Політика
Білорус Олег Толмачев звільнився з «Укргазвидобування». В.о. генерального директора АТ «Укргазвидобування» призначено Сергія Лагно
26 червня, 11:45
Політика
Надійшло підтвердження щодо проблем з комерційним обліком конденсату на Моспанівському ГКР
24 червня, 09:35
Опінії
Високо оплачувані менеджери державної компанії АТ «Укргазвидобування» збільшують збитки компанії та завдають шкоди довкіллю.
22 квітня, 10:28
Політика
В «Укргазвидобування» зафіксовано різке падіння обсягів буріння
02 квітня, 17:35
Виміри
АТ «Укргазвидобування» визнало само себе невинним у смерті помбура Віталія Лемішка
09.11.2021, 14:57