Навіщо США розтягують перемогу України у часі?

ПОЛІТИКА
22.11.2022, 19:23
Навіщо США розтягують перемогу України у часі?

Американський уряд міг би надати Збройним Силам України достатньо зброї, щоби розгромити окупантів до зими. Проте цього не сталося.

Президент Джозеф Байден спільно зі своїми однопартійцями-демократами дуже обережні. Як з'ясувалося, на це є низка вагомих для Вашинґтона причин.

Офіційна позиція наступна: щоби не спровокувати схибленого на Україні кремлівського фюрера на застосування ядерної зброї. «Ми не хочемо бути втягнутими в III світову війну, збиваючи російські літаки та входячи в прямі зіткнення», – заявляє Байден.

Та насправді американська зброя вже давно й у великих кількостях знищує російські війська. І не тільки в Україні, до речі...

Реальна ж позиція така – у США немає відповідей на питання, що буде з росією після Путіна? Вашинґтон остерігається, що найбільша ядерна держава зануриться у громадянську війну, а ядерна зброя потрапить до рук неадекватів на кшталт Євгєнія Прігожина і Рамзана Кадирова.

Перш аніж завдати режиму Владіміра Путіна остаточного удару, Америка має сформувати чіткий план. Тобто, а "що ж далі?".

Майбутнє росії не вирішити без переговорів із комуністичним Китаєм. Останніх декілька років РФ і КНР почали зближатися, і слідом за Москвою, Пекін теж почав погрожувати великою війною, у зв'язку з чим США можуть опинитися поміж двох вогнів.

Якщо росія розвалюватиметься безконтрольно, то Китай захопить багаті на ресурси території Далекого Сходу і ще дужче посилиться. США цього точно не хочуть, а тому Вашинґтон зараз в активних перемовинах із Пекіном.

Деякі міжнародні аналітики вважають, що саме від успіху цих переговорів і залежить дата і формат перемоги України над московитами. Є наступні психологічні фактори:

  1. Сам Байден уже не в тому віці для ухвалення рішень у стилі Джона Кеннеді часів "Карибської кризи". Дідусь Джо подався на вибори, щоб усунути Дональда Трампа, а довелося рятувати світ від армаґеддону.
  2. Міжпартійна боротьба та голоси трампістів не сприяють одностайності у допомозі Україні.
  3. Вибори президента США відбудуться 2024 року і Байден збирається йти на новий термін. Головний його актив – це перемога України та США у війні проти одвічного суперника. Але до виборів ще далеко, як і до завершення перемовин з Китаєм.

Варто оцінювати ситуацію глобально. Майбутні події – у росії та Китаї – сформують новий світовий порядок на десятиліття.

У зв'язку з цим поспішний крок може стати фатальним, всі головні гравці вичікують на хід опонента. Вашинґтон також "поспішає повільно"; наскільки це правильне рішення, покаже тільки час.

Автор – Орест Сохар, військовий експерт і шеф-редактор "OBOZREVATEL"

Читайте також:
Політика
Штучно спровокована московитами міграційна криза на кордоні РФ із Суомі не дала Кремлю бажаного результату. На арену виходить реальна зброя.
09 квітня, 12:27
Світ
Москва активно намагається саботувати європейські залізниці. Насамперед зламавши системи сигналізації на захід від Білорусі.
08 квітня, 19:17
Економіка
Поки одні західні приватні підприємці та великі корпорації допомагають Україні, інші наживаються на співпраці із РФ. На жаль, других більше.
07 квітня, 11:15
Світ
Кремлівські спеціальні служби десятиліттями плели мережу своїх агентів в Європі. Когось підкупали, а когось залякували компроматом.
03 квітня, 08:25
Опінії
Відчайдушні прохачі миру заглядають у криваву пащу агресора. Кіоскери з Банкової та радники з Білого дому злигалися заради спільної мети.
24 березня, 17:20
Економіка
Нова залізниця сполучить дагестанський Дербент з азербайджанським Сумґаїтом та іранським Рештом. У цьому зацікавлені 3 авторитарні держави.
14 березня, 07:11