Навроцький вважає вступ України до ЄС загрозою для польських фермерів
Президент Польщі Кароль Навроцький заявив, що вступ України до ЄС шкодить сільському господарству Польщі.
Про це Навроцький сказав під час урочистої церемонії з нагородження кращих польських аграріїв AgroLiga, передає канцелярія президента Польщі.
У своєму виступі Навроцький підкреслив, що Варшава бореться з наслідками угоди між ЄС і Меркосур.
«Я надто пізно долучився до цього процесу, хоча навіть у цій програшній ситуації робив усе можливе в усьому світі, щоб зупинити рішення, шкідливі для польських фермерів», — сказав Навроцький.
На його думку, «вступ України до ЄС становить загрозу для польського сільського господарства».
«Я президент Польщі, і, розуміючи прагнення України, я завжди підтримуватиму добре ставлення до польських фермерів і польської сільськогосподарської продукції, зокрема в контексті Зеленої угоди та рішень ЄС. У нас занадто гарна земля, занадто чудова Польща та занадто здібні та талановиті польські фермери, щоб віддати польське сільське господарство ідеології чи комусь іншому», — сказав Навроцький.
Нагадаємо, польські перевізники, а згодом і фермери не раз блокували рух українських вантажівок. Причиною страйку перевізників називали «надмірну конкуренцію» після ухвалення «транспортного безвізу» між Україною та країнами ЄС.
Польські фермери хотіли добитися помʼякшення європейського «зеленого курсу», а також отримувати більше субсидій, дотацій і компенсацій.