Назвати окупацію «миром» можуть ті, хто не бачив Бучу — Нобелівська  лауреатка Матвійчук

ВІЙНА
20.10.2023, 19:28
Назвати окупацію «миром» можуть ті, хто не бачив Бучу — Нобелівська  лауреатка Матвійчук
Фото: Deutsche Welle

Через засилля ліволіберальної ідеології у світі існує викривлений погляд на Україну і росію. Жертву й агресора намагаються примирити силою.

Таку думку виданню Zaxid висловила президентка Центру громадянських свобод і лауреатка Нобелівської премії Олександра Матвійчук. Вона стверджує, в Європі та обох Америках панує ілюзія глобальної безпеки, частиною якої нібито обов'язково має бути держава-окупант.

Дотепер з різних куточків світу лунають заклики до України підкоритися імперським амбіціям Москви та віддати частину нашої території нібито «в ім'я миру». Ці заклики є не лише хибними, але й аморальними.

«Насправді ж українцям пропонують не мир, а окупацію. Українці прагнуть миру чи не найбільше, адже війна з російською федерацією забирає багато життів і несе руйнування цілій країні. Але мир не настає тоді, коли країна-окупант складає зброю.

Окупація — це просто інша форма російської війни, це не просто зміна прапора на інший, це фільтраційні табори, масові поховання, примусові депортації, переслідування кримськотатарського народу, депортація українських дітей і виховання їх росіянами, це примусова зміна ідентичності, зґвалтування, вбивства, руйнування та багато інших звірств.

Ми боремося проти наслідків російської культури. А «російська культура» — це не балет і не твори Достоєвського, а тіла мирних жителів зі зв'язаними за спиною руками, які ми знаходимо на вулицях й у братських могилах. Культура — це не лише твори мистецтва, а передусім сенси, які домінують у суспільстві.

У цьому контексті наша боротьба за справедливість — це не тільки боротьба за відновлення імен жертв, це боротьба за припинення безкарності Росії за жахливі злочини у Чечні, Молдові, Грузії, Малі, Сирії, Лівії та інших країнах світу», — наголосила Олександра Матвійчук.

Окремо Нобелівська лауреатка додала, що в цій 10-річній війні українці воюють не лише за свої предковічні землі. А насамперед за своїх людей, які на них живуть: за мелітопольців і кримчан, маріупольців і луганчан... Саме тому не існує жодного морального виправдання, щоб лишити українців під російською окупацією на смерть і тортури.

вибір редакції
Читайте також:
Позиція
Вони просто хочуть, як вампіри, випити останню кров з країни, яка вже майже впала, знекровлена.
10 лютого, 16:28
Політика
Європейські та американські засоби масової (дез)інформації наситилися українськими джерелами. «Інсайдери» Банкової лякають катастрофою.
06 лютого, 21:47
Економіка
«Слуги неукраїнського народу» не працюють на перемогу і відновлення, їхня мета — руїна. Ось, чому Банкова атакує незалежний бізнес.
29 січня, 08:34
Опінії
Навіть один проєкт може змінити настрій і економіку окремо взятого мегаполіса з негативу на позитив.
20.11.2023, 08:22
Позиція
Захоплення від знищення пам'яток архітектури, історії, культури та мистецтва має закінчитися.
04.11.2023, 15:01
Позиція
Українська держава мусить переглянути підхід до своїх громадян — канадський дипломат Ващук.
16.10.2023, 06:45