НАЗЯВО привітало Володимира Онищенка з ювілеєм

Позиція
25 березня, 20:35

Комітет НАЗЯВО підтвердив плагіат в дисертації ректора Полтавської політехніки Онищенка

25 березня відсвяткував свій 55-й день народження ректор-українофоб Володимир Онищенко.

З ювілеєм ректора Полтавської політехніки привітав Комітет етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).

Комітет підтвердив наявність плагіату у докторській дисертації ректора Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимира Онищенка.

Рішенні установи опублікували на сайті.

Скаргу на плагіат у докторській дисертації Онищенка у червні 2023 року подав колишній доцент Сумського державного університету Олег Смірнов.

Зазначається, що Володимир Онищенко двічі просив перенести розгляд скарги. Спершу через відрядження за кордон, другий раз – через перебування у медичному закладі.

Згодом представник Онищенка Микола Книш надіслав до НАЗЯВО скаргу на плагіат у дисертації доповідача зі справою та заступника голови Національного агентства Івана Назарова. Для уникнення конфлікту інтересів останній написав заяву на самовідвід.

Уже під час самого засідання, яке відбулося 15 березня, Книш подав заяви на відвід інших членів Комітету – Віктора Алькеми, Олени Єременко та Лідії Фесенко. Він обґрунтував це тим, що в їхніх наукових роботах також знайшов плагіат і подав скарги щодо цього.

Однак Комітет зазначив, що на момент засідання про ці скарги відомо не було, а також звинуватив Книша у «створенні умов штучного конфлікту інтересів».

У результаті розгляду Комітет підтвердив наявність «текстових збігів без належних посилань» із 9 джерелами.

Однак висновки Комітету не є остаточними. Надалі НАЗЯВО вивчить усі надані матеріали та ухвалить своє рішення. Засідання, на якому розглянуть це подання, відбудеться 2 квітня.

Нагадаємо, що у ректора Полтавської політехніки Володимира Онищенка закінчилися повноваження. Університет через два місяці має обирати нового керівника.

7 березня Міністерство освіти оголосило конкурс на заміщення посади ректора Національного університету Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Полтава
Члени НАЗЯВО одноголосно проголосували за те, що визнають факт плагіату у роботі Володимира Онищенка.
04 квітня, 09:32
Політика
У 2020 році комітет НАЗЯВО вже виявляв плагіат у чотирьох публікаціях Сергія Шкарлета.
28.12.2023, 14:36