Злочинний спрут в українській освіті

03.06.2023, 09:04
Злочинний спрут в українській освіті

Частина друга. Прокурорсько-поліцейське ОЗУ в Національному університеті "Полтавська політехніка"

Не зважаючи на свою антиукраїнську позицію, тотальну корупцію в університеті та численні скандали, Володимир Онищенко продовжує керувати "Полтавською політехнікою імені Юрія Кондратюка".

Цьогоріч панування Онищенка у "Полтавській політехніці" мало б закінчитися, але не все так просто, як здається на перший погляд.

Уперше його обрали ректором тодішнього ПНТУ у 2003 році. До цього посаду обіймав його батько – Олександр Онищенко. У 2010 році Володимира Онищенка знову переобрали на посаду ректора, а потім, шляхом нехитрих маніпуляцій, знову, бо заклад перейменували.

Цьогоріч мають відбутися вибори ректора Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка".

І хоча Володимир Онищенко не зможе очолити "Полтавську політехніку", але він встиг підготувати "гідну" команду послідовників.

Нагадаємо, що у "Полтавській політехніці" продовжує працювати його дружина Світлана Онищенко, яка торік отримала від Володимира Зеленського звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

Продовжуючи політику дискредитації державних нагород, Володимир Зеленський вирішив нагородити "героїню" Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка".

Світлана Онищенко працює на кафедрі фінансів, банківського бізнесу та оподаткування, та кілька разів фігурувала у корупційних схемах свого чоловіка.

Свого часу Володимир Онищенко "забув задекларувати" квартиру площею 240 кв. м, яка належить його дружині.

У 2016 році Онищенко задекларував у своїй власності квартиру в Полтаві площею 53 кв. м, а у власності дружини квартиру на 39 кв м.

Але Світлана Онищенко на той час була власницею ще однієї квартири в самому центрі Полтави. Це п’ятикімнатна квартира площею 240 кв. м, яка перейшла у власність Онищенко за рішенням Ленінського районного суду міста Полтави від 2010 року. Сама квартира має два поверхи, має три санвузли та дві лоджії. В цьому будинку 3-кімнатна квартира площею 79 кв. м коштувала на той момент близько  $120 тис.

 Будинок у якому мала квартиру Світлана Онищенко
Будинок у якому має квартиру Світлана Онищенко

Полтавською місцевою прокуратурою було зареєстроване кримінальне провадження № 42018171010000103 від 19.04.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України (подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи).

Розслідування велося неефективно. На клопотання старшого слідчого Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області старшого лейтенанта поліції Мандик О.В. про продовження строку досудового розслідування суд відмовив (слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави В.М.Бугрій, ухвала від 26.06.2019).

У 2018 році у Володимира Онищенка виникли проблеми із НАЗК щодо працевлаштування своїх родичів: дружини, сестри та племінниці.

Як виявилося, Онищенко вирішив працевлаштувати своїх родичів до університету, але чомусь забув повідомити про конфлікт інтересів.

19 жовтня 2018 року НАЗК внесло припис щодо ректора ПНТУ ім. Ю. Кондратюка Володимира Онищенка, який влаштував до університету трьох родичок.

Злочинний спрут в українській освіті_3
Злочинний спрут в українській освіті_5

До університету Онищенко працевлаштував дружину, племінницю та рідну сестру.

Його сестра перебувала на посаді декана гуманітарного факультету. Дружина ректора працювала на посаді доцента кафедри фінансів і банківської справи, а племінниця — на посаді доцента кафедри економіки підприємства та управління персоналом.

Міністру освіти і науки України Лілії Гриневич дали вказівку врегулювати потенційний конфлікт інтересів і покарати винного у тому, що він наступив.

Чи було покарано Володимира Онищенка, нам невідомо, але Світлана Онищенко продовжує працювати під керівництвом чоловіка на посаді професора кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування.

Злочинний спрут в українській освіті_7
Злочинний спрут в українській освіті_9

Сам же Володимир Онищенко неодноразово потрапляв у скандали через свою українофобську позицію.

Під керівництвом Онищенка Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" перетворилася на осередок колабораціонізму та українофобії.

Ректор-регіонал Володимир Онищенко всіляко сприяв цьому ганебному перетворенню.

“Какая нахер Слава Украине”, “Ирина Александровна, п***ц вам”, “надбавки на ноль, машину – за забор”.

Саме завдяки цим словам у 2017 році Володимир Онищенко став відомим широкому загалу.

Володимир Онищенко
Володимир Онищенко

У 2017 році член «Партії Регіонів» Онищенко під час наради в університеті погрожував розправитися зі студентами, що мали проукраїнську позицію і скандували «Слава Україні».

«Чьи это студенты? Так вот, Ирина Александровна, пи*дец вам. Я вам говорю, так что пишите заявление. Я прохожу – одни студенты здороваются, а эти кричат «Слава Украине». Ты че – совсем уже мозгами поехали?», – говорить Володимир Онищенко.

На цьому ж записі чути, як ректор принизливо висловлювався про  президента Порошенка й обіцяв «припомнить» студентам і викладачам їх патріотичну позицію.

Після цього він би мав з ганьбою покинути свою посаду і дорога до дітей йому б мала бути закрита. Але Володимир Онищенко продовжує керувати Полтавською політехнікою, прихистивши у себе колаборантів-ОПЗЖшників Іллі Киви.

Для прикладу, голова профспілкового комітету студентів та аспірантів Олександр Дроботя у 2019 році був довіреною особою кандидата у президенти Олександра Вілкула.

Злочинний спрут в українській освіті_13
Злочинний спрут в українській освіті_15

На кафедрі публічного управління, адміністрування та права "Полтавської політехніки" працює Лахижа Микола Іванович.

Злочинний спрут в українській освіті_17

Микола Лахижа був членом спецради Д 26.891.02 - спеціалізованої вченої ради Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України, де захистив свою дисертацію кандидата неук Ілля Кива.

Кандидат неук ілля кива на захисті дисертації
Кандидат неук ілля кива на захисті дисертації

Тож не дивно, що 24 лютого 2022 року Державний Прапор України було знято з будівлі "Полтавської політехніки", а колаборант та українофоб Онищенко очікував на прихід загарбників.

Українофоб Онищенко прихистив у "Полтавській політехніці" колишніх та діючих правоохоронців, які забезпечують прикриття його корупційних та злочинних схем.

Директором Департаменту безпеки "Полтавської політехніки" став партнер Іллі Киви Андрій Замахін.

Злочинний спрут в українській освіті_21

Колишній керівник ГУНП у Полтавській області Андрій Замахін, після свого звільнення з правоохоронних органів отримав прихисток у "Полтавській політехніці". З часом Замахіну вдалося "заслужити" посаду проректора.

Цікаво, чому може навчити студентів колишній корумпований міліціонер, на якому вже тавра ніде ставити ?

Як уже повідомляв "Останній Бастіон" у "Полтавській політехніці ім. Юрія Кондратюка" "обілечуванням" іноземних студентів займається колишній керівник ГУНП в Полтавській області Андрій Замахін, підозрюваний у вчиненні десятків корупційних правопорушень.

Керуючи ГУНП у Полтавській області, Замахін тісно співпрацював з хворими на голову колаборантом та зрадником Іллею Кивою та його поплічником втікачем Сергієм Чередніченком.

Замахін, разом з Кивою є організаторами підпалу автівки головного редактора "Останнього Бастіону" Геннадія Сікалова.

При повному сприянні Замахіна, згодом були спалені будівлі та склади бази лісогосподарського підрозділу ПрАТ «Полтавське», що належить сім'ї головного редактора Останнього Бастіону.

Потім було знищено шляхом підпалу КТП 550, що забезпечувало безперебійну роботу ТОВ НВП «Яциново-Слобідський кар’єр піску», яке належить дружині Геннадія Сікалова.

Але розслідування цих підпалів "спускалося на гальмах" за прямою вказівкою Андрія Замахіна.

Згодом відбулася чергова спроба рейдерського захоплення підприємства ТОВ НВП «Яциново-Слобідський кар’єр піску» силами батальйону спецпризначення «Полтавщина» та десятка працівників поліції та спецполіції під особистим контролем начальника ГУНП у Полтавській області Замахіна.

Керуючись ухвалою Октябрського районного суду, виданої на підставі сфальсифікованих слідчим Мороз документів на огляд території кар’єру 27 травня 2019 року,  рейдери із поліції 6 червня під охороною спецпризначенців заблокували роботу підприємства майже на цілий день.

Також хочемо нагадати читачам історію з "Оржицьким маком", коли Замахін кинув на селян своїх підлеглих з автоматами, бо підприємці відмовилися платити 200 000 доларів хабаря.

Ілля Кива під прикриттям Замахіна здійснював свого часу рейдерські захоплення підприємств на Полтавщині.

Будучи керівником ГУНП у Полтавській області, Замахін налагодив доволі прибуткову схему щодо "кришування" розкрадання суглинків на Полтавщині, яке набуло масового характеру.

У часи Замахіна, час від часу банально «десь зникало паливо», і поліціянти неодноразово зверталися до бізнесменів та фермерів з проханням допомогти заправити транспорт…

Усі спроби притягнути Замахіна до відповідальності виявилися марними.

Після звільнення з правоохоронних органів Замахін знайшов собі тихе місце у Володимира Онищенка.

На навчання до "Полтавської політехніки" Андрій Замахін влаштував свого колишнього заступника, колишнього начальника слідчого управління ГУ НП у Полтавській області Владислава Грімова.

Владислав Грімов та Андрій Замахін
Владислав Грімов та Андрій Замахін

У 2020 році Владислав Грімов звільнився з посади начальника слідчого управління ГУ НП у Полтавській області, а вже у 2021 році він став студентом магістратури Полтавської політехніки.

Злочинний спрут в українській освіті_25
Злочинний спрут в українській освіті_27
Злочинний спрут в українській освіті_29

Наразі Владислав Грімов є прокурором Кременчуцької окружної прокуратури.

"Проффесором" кафедри публічного управління, адміністрування та права Національного університету "Полтавська політехніка" Онищенко працевлаштував співробітника УСРи, та партнера Киви і Замахіна Олександра Єрмака.

Злочинний спрут в українській освіті_31

Олександр Єрмак возив на власній автівці начальника міського відділу поліції Олександра Терелу додому до Сергія "Ішака" Чередніченка (для отримання команд з підпалу автівки головного редактора "Останнього Бастіону" Геннадія Сікалова та захоплення й знищення майна підприємства, котре належить його родині).

Доки Сергій "Ішак" Чередніченко переховується на тимчасово окупованій території Херсонщини, а колаборант та зрадник Ілля Кива живе у Москві, Олександр Єрмак продовжує працювати у Національній поліції та навчати студентів "Полтавської політехніки".

"Останній Бастіон" звернувся до НАБУ з заявою по вчинення заступником начальника управління стратегічних розслідувань в Полтавській області ДСР НПУ Олександром Олександровичем Єрмаком кримінальних правопорушень

Спосіб життя Олександра Єрмака та його родини, впродовж тривалого часу, не відповідає задекларованому рівню доходів.

НАБУ проігнорувало звернення "Останнього Бастіону", а Олександр Єрмак продовжує працювати в УСРі, заробляти на корупційних схемах, та забезпечує прикриття корупційних та злочинних схем ректора "Полтавської політехніки" Володимира Онищенка.

До вченої ради Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" входить Вадімов Вадім Митрофанович, який є Проректором з наукової та міжнародної роботи.

Злочинний спрут в українській освіті_33

З 2006 до 2016 року він був головним архітектором Полтави та очолював управління з питань містобудування та архітектури.

Вадім Вадімов також є родичем Артема Вадімова, який донедавна працював у Полтавській місцевій прокуратурі, а з 2020 року почав працювати в Офісі генерального прокурора.

Злочинний спрут в українській освіті_35

Ще одним членом вченої ради Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" є Сергій Володимирович Волошко.

Злочинний спрут в українській освіті_37

У 2017 році він мав намір працевлаштуватися на посаду
головного спеціаліста відділу інформаційних технологій Прокуратури Полтавської області.

Злочинний спрут в українській освіті_39

На посаді в.о. декана факультету фізичної культури та спорту "Полтавської політехніки" працює Рибалко Ліна Миколаївна.

Злочинний спрут в українській освіті_41

Вона є дружиною старшого оперуповноваженого УСР в Полтавській області Андрія Гулюка, який працює з Олександром Єрмаком.

Злочинний спрут в українській освіті_43
Злочинний спрут в українській освіті_45

Старшим викладачем кафедри публічного управління, адміністрування та права "Полтавської політехніки" працює Трегубенко Галина Петрівна.

Злочинний спрут в українській освіті_47

Під керівництвом Андрія Замахіна її чоловік Сергій Трегубенко працював оперуповноваженим  відділення спеціальної поліції ГУНП в Полтавській області.

Злочинний спрут в українській освіті_49

Головним бухгалтером "Полтавської політехніки" працює Алла Юріївна Бережна.

Злочинний спрут в українській освіті_51

У 2015-2019 роках вона очолювала регіональне відділення Фонду державного майна України у Полтавській області.

Саме за її каденції на цій посаді було незаконно "приватизовано" чимало об'єктів державного майна у Полтавській області. Серед іншого, вона незаконно передала Полтавській єпархії УПЦ КП будівлю карамельного цеху та будівлю адміністративного корпусу, що обліковувались на балансі ПАТ «Полтавакондитер» як державне майно, розташовані за адресою вул. Спаська, 10.

Досудове розслідування по цій кримінальній справі "розслідувалося" НАБУ, а потім було передано до Національної поліції.

Помічником ректора (з контролю за виконавською дисципліною) Володимир Онищенко призначив Олександра Штепу, який з 2010 по 2016 роки очолював управління ДАІ у Полтавській області.

Злочинний спрут в українській освіті_53

Після свого звільнення з корупційної годівниці Олександр Штепа встиг попрацювати начальником служби безпеки КП ПОР «Полтававодоканал».

А згодом Штепа знайшов прихисток у Володимира Онищенка.

Свого часу проректором та начальником відділу кадрів ПНТУ був Олег Дурманенко.

До роботи у ПНТУ Олег Дурманенко очолював слідчий відділ УСБУ у Полтавській області.

Але навіть після свого звільнення, він не втрачав корупційних зв'язків зі спецслужбою.

Влітку 2018 року, за вказівкою Рахівського Ю.В. створена так звана благодійна організація «Полтавський регіональний благодійний фонд «Захист» (код 42262644, м.Полтава, вул.Соборності, 43).

Злочинний спрут в українській освіті_55
Злочинний спрут в українській освіті_57

Керівником та засновниками даної структури є колишні співробітники УСБУ в Полтавській області (керівник – Литвин Валерій Іванович, начальник режимно-секретного відділу, засновники: Дурманенко Олег Володимирович, начальник слідчого відділу та Катаєв Володимир Владиславович, начальник відділу оперативного документування).

Обов’язки «казначея» у даному фонді покладені на заступника Рахівського Ю.В. – Західного Ю.Р., що дозволило керівнику Управління СБУ особисто використовувати отримані «благодійні внески».

З моменту створення, ця «комерційна структура» активно використовується СБУшниками у корупційних схемах для його особистого збагачення. Через внески (хабарі) до благодійного фонду «Захист» вирішуються питання відкриття/закриття кримінальних проваджень та оперативно-розшукових справ, усунення конкурентів з ринку послуг та постачання товарів для зацікавлених осіб.

До навчального процесу студентів "Полтавської політехніки" Володимир Онищенко залучив і колишнього прокурора Полтавської області Анатолія Столітнього.

Злочинний спрут в українській освіті_59

Це не перший випадок, коли Володимир Онищенко працює з колишніми прокурорами.

У 2017 році "Останній Бастіон" журналісти "Останнього Бастіону" виявили факти причетності ректора Полтавського національного технічного університету Володимира Онищенка до розтрати коштів університету на договорі з юридичною компанією «КРЕДО».

Сума договору відповідно до звіту про його укладання складає 112 500 грн. Проаналізувавши звіт, укладений договір і структуру навчального закладу, ми дійшли висновку, що дії Онищенка мають ознаки розтрати, вчиненої шляхом зловживання службовим становищем ст. 191 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Тоді "Останній Бастіон" звернувся з заявою про вчинення кримінального правопорушення до начальника ГУНП України в Полтавській області Олега Беха. У заяві ми просили поліцію розпочати досудове розслідування у формі попереднього слідства з підстави вчиненого правопорушення, що має ознаки складу злочину, передбаченого ст. 191 КК України та внести відповідні відомості до ЄРДР.

Злочинний спрут в українській освіті_61
Злочинний спрут в українській освіті_63

Але Володимира Онищенка так і не було притягнуто до кримінальної відповідальності.

Варто зауважити, що станом на 2017 рік "Юридична компанія "Кредо" зареєстрована ще не була, а договори ПолтНТУ укладалися з ФОП  Таран Мар'яною Володимирівною, яка є дружиною люстрованого прокурора часів Януковича Дмитра Тарана.

За період 2016 - 2019 років ПолтНТУ уклало з ФОП Таран Мар'яною Володимирівною 5 договорів про "абонентське юридичне обслуговування, що включає в себе комплексний юридичний супровід господарської діяльності установи" на загальну суму 390 400 грн (ми нагадуємо, що в університеті є юридичний і бухгалтерський відділи).

У 2018 році співпраця Університету з Мар'яною Таран закінчилася...

А почалася подальша співпраця з уже створеним (21.03.2018 року) Адвокатським об'єднанням "Юридична компанія "Кредо", основним бенефіціаром та керівником якого є Дмитро Павлович Таран.

У період 2018-2023 років ПолтНТУ (що згодом став Національним Університетом "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка") уклав з АО "Юридична компанія "Кредо" 13 договорів на загальну суму 4 973 000 гривень.

Злочинний спрут в українській освіті_65

Непогана корупційна годівниця для колишнього прокурора.

Також Володимр Онищенко вирішив залучитися політичною підтримкою "Слуг неукраїнського народи". Для цього він оновив склад наглядової ради "Полтавської політехніки".

Злочинний спрут в українській освіті_67

До наглядової ради університету прийняли:

Луніна Дмитра – начальника Полтавської обласної військової адміністрації;

Бобляха Андрія – Народного депутата України від "Слуг неукраїнського народу";

Воронова Володимира - Народного депутата України від "Слуг неукраїнського народу";

Ткаченка Максима - Народного депутата України від "Слуг неукраїнського народу";

Устенка Олексія - Народного депутата України від "Слуг неукраїнського народу".

Такий підбір "викладацького" складу та бізнес-партнерів для "Полтавської політехніки" нас не дивує, адже за ректорства Володимира Онищенка технічний ВИШ було перетворено на гібридне посміховисько.

Володимир Онищенко домігся від МОЗ України отримання для "Полтавської політехніки" ліцензій на медичну практику.

Злочинний спрут в українській освіті_69

Дивуюся, читаючи перелік спеціальностей підготовки "Полтавської політехніки", як ще у хворій уяві "вчених" інженерно - будівельного інституту не виникло бажання готувати наступні спеціальності: інженер - мікробіолог, інженер - гінеколог, інженер - нейрохірург.

Злочинний спрут в українській освіті_71

Така дивна концепція розвитку університету викликає подив та сміх.

У 2014 році Онищенко звільнив низку викладачів архітектурного факультету, що фактично призвело до занепаду спеціальності. Замість якісних архітекторів, Онищенко вирішив готувати масажистів, психологів та гінекологів.

Нагадаємо, що у 2010 році розвалилося "архітектурне диво" ПНТУ, яке Онищенко називав майбутнім спорткомплексом.

Злочинний спрут в українській освіті_73Злочинний спрут в українській освіті_74Злочинний спрут в українській освіті_75

Комісія, яка проводила розслідування руйнування, встановила причини обвалу:

  • помилки при конструюванні вузлів рамних конструкцій;
  • використання некондиційних матеріалів;
  • низька якість виконання зварювальних і монтажних робіт;
  • низька якість контролю за проведенням робіт.

Не краща ситуація з будівлями які перебувають на балансі "Полтавської політехніки". Захопивши тисячі квадратних метрів нерухомості у центрі міста, Володимир Онищенко фактично покинув їх напризволяще.

Будівлі, багато з яких мають статус пам'яток архітектури, просто руйнуються, та фактично не використовуються у навчальному процесі, оскільки в університету немає коштів для опалення велетенських корпусів, в яких навчається незначна кількість студентів.

Злочинний спрут в українській освіті_76Злочинний спрут в українській освіті_77Злочинний спрут в українській освіті_78Злочинний спрут в українській освіті_79Злочинний спрут в українській освіті_80Злочинний спрут в українській освіті_81Злочинний спрут в українській освіті_82Злочинний спрут в українській освіті_83Злочинний спрут в українській освіті_84

Все це дуже контрастує на фоні припаркованих автомобілів Володимира Онищенка та його свити. Нагадаємо, що власні автомобілі Володимир Онищенко утримує за кошти університету.

Онищенко перетворив Національний університет "Полтавська політехніка" на сімейний бізнес, та прихисток для зрадників, колаборантів та колишніх і діючих правоохоронців.

Від такого "керівництва" перш за все страждають студенти, адже пріоритет надається не якості освітніх послуг, а кількості освітніх програм, заради заробляння грошей, які йдуть до кишені ректора та його команди.

Ми говоримо, що Україна має змінюватися, але як вона може змінитися, коли керівниками міністерства освіти призначають плагіаторів, а одним з Національних Університетів керує українофоб-корупціонер Володимир Онищенко.

Про які якісні зміни в країні ми можемо говорити ?

Якою буде Україна в майбутньому залежить від того, яку освіту ми дамо нашим дітям та майбутнім поколінням. Реформа освіти має бути одним із пріоритетних завдань, інакше ми втратимо власну країну.

У Національному університеті "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" є мінімум три порядні науковці, які готові його очолити та якісно покращити рівень знань та навичок його студентів. Вони і мають прийти на зміну колаборанту та українофобу Онищенку.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Кримінал
Високопосадовці мін'юсту налагодили механізм одержання неправомірної вигоди від учасників виконавчих проваджень
09:35
Політика
Чому зельонський змінив керівництво Рахункової палати? Бо не дай боже аудитори побачили б що там було в збройних закупівлях Резнікова…
вчора, 17:57
Політика
Костусєв на пару зі своїм братом Георгієм Костусєвим-Муромцевим володіють розкішним готелем у центрі Праги за 5,4 млн євро.
вчора, 16:35
Опінії
Він саджає корупціонерів в тюрму, щоб не програти на полі бою. А у нас все як і раніше... Корупція вбиває. Навіть путін це зрозумів.
вчора, 15:16
Кримінал
Наразі встановлюється повне коло осіб, причетних до оборудки.
вчора, 15:02
Політика
Як бізнес-партнер Олега Кіпера будує елітну нерухомість на Буковелі
вчора, 11:25