НБУ фінансує агресора ?

15.04.2022, 15:18
НБУ фінансує агресора ?

Національний банк України виділив 5,3 мільярда гривень "Альфа Банку"

25 лютого Національний банк України повідомив про рефінансування українських банків.

Нещодавно НБУ опублікував список банків, яким було надано рефінансування на строк більше ніж 30 днів за час війни.

«Альфа Банк» отримав 4,5 мільярда гривень. У березні ще 800 мільйонів.

НБУ фінансує агресора ?_1
НБУ фінансує агресора ?_3

Загалом «Альфа Банк» отримав 5,3 мільярда.

За даними порталу "Мінфін", цей банк перебуває на першому місці за обсягом рефінансування НБУ серед недержавних банків, хоча не входить навіть до п'ятірки найбільших банків за розміром активів.

НБУ фінансує агресора ?_5

За даними аналітичної системи YouControl, АТ «Альфа Банк» входить до групи "Альфа-груп".

НБУ фінансує агресора ?_7

Ключовими особами даної групи є : Герман Хан, Олексій Кузьмичов, Михайло Фрідман. До пов'язаних осіб входить Петро Авен.

НБУ фінансує агресора ?_9

За даними аналітичної системи YouControl (отриманими з відкритих державних реєстрів) 32,86 % «Альфа Банку» належить російському олігарху Михайлу Фрідману. Саме його зазначено кінцевим бенефіціарним власником (контролером) АТ "Альфа Банк".

НБУ фінансує агресора ?_11

Номінальними власниками 99,9 % акцій АТ "Альфа Банк" зазначені ABH HOLDINGS SA - 57,6 % та  ABH Ukraine Limited - 42,39 %.

НБУ фінансує агресора ?_13
НБУ фінансує агресора ?_15
НБУ фінансує агресора ?_17

Цікаво, що пов'язані особи АТ "Альфа Банк" перебувають у санкційних списках Європейського Союзу, Великої Британії та Австралії.

НБУ фінансує агресора ?_19

Накладаючи санкції, в ЄС прямо заявили: Бенефіціар організації - Фрідман Михайло Маратович входить до «Переліку фізичних та юридичних осіб, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України та до яких застосовуються санкції ЄС».

НБУ фінансує агресора ?_21

Але в санкційному списку РНБО він чомусь відсутній... Питання до Володимира Зеленського та Олексія Данілова : чому акціонери АТ "Альфв Банк" не внесені до санкційних списків РНБО ? Україна не погоджується з висновками ЄС, в нас є особлива думка з цього приводу ? Тоді озвучте її громадянам !

За даними з відкритих джерел, власниками ABH HOLDINGS SA є:

  • громадянин Ізраїля і мешканець Лондона Михайло Фрідман — 36,47 %;
  • громадянин Ізраїля і мешканець Лондона Герман Хан — 23,27 %;
  • громадянин РФ і мешканець Москви Олексій Кузьмичев — 18,12 %,
  • громадянин РФ і мешканець Москви Петро Авен — 13,76 %,
  • громадянин РФ і мешканець Москви Андрій Косогов — 4,08 %
  • The Mark Foundation for Cancer Research — 4,3 %.

Наразі «Альфа-Груп» та особисто Михайло Фрідман разом із Петром Авеном перебувають під санкціями.

Тобто для США, Європи та Австралії ці люди вороги, а для  НБУ – вони є надійними партнерами, чиї активи потрібно підтримати.

Окрім АТ "Альфа Банк", ABH HOLDINGS SA, ABH Ukraine Limited та Фрідман мають інші юридичні особи, які досі продовжують працювати в Україні.

НБУ фінансує агресора ?_23
НБУ фінансує агресора ?_25
НБУ фінансує агресора ?_27
НБУ фінансує агресора ?_29

Згідно з постановою Нацбанку № 22 від 24 лютого («Про особливості підтримки ліквідності банків у період дії військового стану»), банки мають право отримати бланкове рефінансування НБУ у розмірі 30% залишків на рахунках фізосіб станом на 23 лютого.

Такі кредити не можуть надаватися банкам, які віднесені до категорії проблемних.

До переліку винятків також входять банки, акціонерами яких є резиденти країни-агресора.

Але чомусь до Фрідмана, Авена, Кузьмичова та Хана, які є акціонерами АТ "Альфа Банк" та резидентами країни-агресора, ця норма не була застосована.

Як Альфа-Банк опинився у списку на рефінансування НБУ ?

Після війни Нацбанк України вимагатиме від російських олігархів Михайла Фрідмана, Германа Хана, Петра Авена та Олексія Кузьмичова продати свої частки в Альфа-Банку Україна. Про це в інтерв'ю LB.ua розповіла перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Чому цього не можна зробити зараз, що заважає ? І хто у Фрідмана, Авена, Хана та Кузьмичова викупить ці частки ? Це зробить Кабінет Міністрів, Володимир Зеленський чи Ігор Коломойський ? Чи їх продадуть черговим "фунтам", а управлятимуть фактично старі власники ?

В березні повідомлялося, що в "українському" "Альфа-Банку" триває пошук довіреної особи, яка має отримати права за акціями Михайла Фрідмана та Петра Авена, Германа Хана та Олексія Кузьмичова яких НБУ позбав права голосу.

Попри це, рефінансування банку виділяють. І хто стане довіреною особою власників "Альфа-Банку", Коломойський чи Баканов ?

Ми не розуміємо, як на дев'ятому році війни можна фінансувати московітських олігархів ? Чому Володимир Зеленський не вирішив питання з "Альфа Банком" починаючи з 2019 року ? Чому це питання не було вирішено після початку повномасштабного вторгнення московії в Україну ?

Зараз ми спостерігаємо, як Володимир Зеленський звинувачує Європейські країни в тому, що вони мало допомагають Україні. Але Зеленський забуває, що ЄС запровадив санкції проти Михайла Фрідмана та Петра Авена, Германа Хана та Олексія Кузьмичова... а от РНБО України ці санкції не запровадило ! ЄС вважає, що Фрідман : підриває територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України... а Україна так не вважає ?

Ми бачимо, як Франція конфісковує майно та активи Романа Абрамовича, а Зеленський просить США не накладати на нього санкції !

Президент України має чітко визначити свою позицію, а потім вже щось вимагати від інших. Інакше Україна може втратити підтримку міжнародних партнерів.

Автор : Микола Світлий
Читайте також:
Опінії
Усі брешуть, так влаштована система, і в цьому потоці брехні немає сенсу шукати правду. А там де немає правди, немає правильних рішень.
11:42
Політика
Будувати буде ТОВ «Вельт Капітал», яке ловили на завищенні цін удвічі
11:00
Війна
Кордони України були позбавлені необхідного захисту у вигляді встановлення сигналізаційних комплексів «Щит».
24 травня, 10:47
Політика
Контроль росіянами Pin-UP - це підстава для скасування ліцензії, але КРАІЛ та Іван Рудий вперто цього не помічали.
23 травня, 18:12
Опінії
Чого ви доколупалися до Бубочки за звіт про його досягнення за 5 років? Та нема ніяких досягнень, ясно всім і йому самому.
22 травня, 10:36
Світ
Система, що лежить в основі глобальних телекомунікацій, катастрофічно незахищена.
22 травня, 10:05