НБУ рекомендує переходити на безготівкові розрахунки у зв'язку з ризиком поширення коронавірусу

12 березня, 18:35
НБУ рекомендує переходити на безготівкові розрахунки у зв'язку з ризиком поширення коронавірусу
Фото: vesti.ua

«Запобіганню поширенню вірусу також ефективно сприятиме наявний зараз високий рівень автоматизації оброблення банкнот гривні»

У Національному банку рекомендували українцям менше користуватися готівкою та переходити на безготівкові розрахунки у зв'язку з ризиком поширення коронавірусу.

Про це йдеться в повідомленні НБУ. 

«Найкращі способи розрахунків, які найменш вразливі для передачі вірусів, — безконтактні, тобто за допомогою чіпованих платіжних карток, Apple Pay, Google Pay, розумних годинників тощо», — повідомляють в установі.

Враховуючи рекомендації Всесвітньої організації здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України, а також досвід інших країн світу, Національний банк пропонує застосовувати насамперед заходи, які дозволять убезпечити себе під час операцій з готівкою:
мити руки після використання банкнот та монет,
не торкатися до обличчя після готівкових розрахунків,
періодично дезінфікувати платіжні картки, мобільні телефони та інші пристрої, а також ручки, якими розписуються у банківських квитанціях.

«Запобіганню поширенню вірусу також ефективно сприятиме наявний зараз високий рівень автоматизації оброблення банкнот гривні», — вважають у Нацбанку.

Нацбанк також оброблятиме гривні за новим алгоритмом у зв'язку з коронавірусом:

Отриману готівку від банків направлятимуть до спеціальних сховищ, де її триматимуть 14 днів (це довше, аніж вірус здатен вижити на поверхні банкнот та монет);
Після 14 днів зберігання у спеціальних сховищах обробку готівки здійснюватимуть за допомогою спеціальних машин;

Придатні для обігу банкноти та монети оброблятимуть термічно: їх поміщатимуть у термоусадкову плівку та у спеціальних печах піддаватимуть температурному «шоку» (160 градусів за шкалою Цельсія).

Раніше повідомлялося, що Нацбанк відправлятиме гривні у сховище на двотижневий карантин через коронавірус.

Читайте також:
Порушника сезонної нерестової заборони, що здійснював незаконний вилов риби, затримали поблизу Кременчука.
12:03
Підприємці придбали апарат штучної вентиляції легень і засоби захисту для потреб Центральної районної лікарні у Нових Санжарах.
11:22
Середмістя Гельсінкі заполонили сотні мітингарів, котрі вийшли на протест проти расизму і солідарності з жертвами насильства у США.
09:39
Важливий захід для довкілля Пирятинської громади – збереження прибережної зони річки Удай у належному стані.
08:56
Деякі зізнаються, що голосували за нього на виборах до ВР, навіть в очі не бачивши. А тепер жалкують про своє поспішне рішення.
вчора, 20:40
Йоель Ліон порадив українцям не нарікати на кількість євреїв-олігархів та забути про власну історію.
вчора, 18:23