НБУ рекомендує переходити на безготівкові розрахунки у зв'язку з ризиком поширення коронавірусу

12 березня, 18:35
НБУ рекомендує переходити на безготівкові розрахунки у зв'язку з ризиком поширення коронавірусу
Фото: vesti.ua

«Запобіганню поширенню вірусу також ефективно сприятиме наявний зараз високий рівень автоматизації оброблення банкнот гривні»

У Національному банку рекомендували українцям менше користуватися готівкою та переходити на безготівкові розрахунки у зв'язку з ризиком поширення коронавірусу.

Про це йдеться в повідомленні НБУ. 

«Найкращі способи розрахунків, які найменш вразливі для передачі вірусів, — безконтактні, тобто за допомогою чіпованих платіжних карток, Apple Pay, Google Pay, розумних годинників тощо», — повідомляють в установі.

Враховуючи рекомендації Всесвітньої організації здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України, а також досвід інших країн світу, Національний банк пропонує застосовувати насамперед заходи, які дозволять убезпечити себе під час операцій з готівкою:
мити руки після використання банкнот та монет,
не торкатися до обличчя після готівкових розрахунків,
періодично дезінфікувати платіжні картки, мобільні телефони та інші пристрої, а також ручки, якими розписуються у банківських квитанціях.

«Запобіганню поширенню вірусу також ефективно сприятиме наявний зараз високий рівень автоматизації оброблення банкнот гривні», — вважають у Нацбанку.

Нацбанк також оброблятиме гривні за новим алгоритмом у зв'язку з коронавірусом:

Отриману готівку від банків направлятимуть до спеціальних сховищ, де її триматимуть 14 днів (це довше, аніж вірус здатен вижити на поверхні банкнот та монет);
Після 14 днів зберігання у спеціальних сховищах обробку готівки здійснюватимуть за допомогою спеціальних машин;

Придатні для обігу банкноти та монети оброблятимуть термічно: їх поміщатимуть у термоусадкову плівку та у спеціальних печах піддаватимуть температурному «шоку» (160 градусів за шкалою Цельсія).

Раніше повідомлялося, що Нацбанк відправлятиме гривні у сховище на двотижневий карантин через коронавірус.

Читайте також:
Банкір відзначав, що своєю відставкою хоче застерегти «від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні».
03 липня, 18:30
ФБР обшукало офіс американської компанії Optima, яку ПриватБанк підозрює у відмиванні виведених з банку грошей
вчора, 19:30
У вівторок, 4 серпня, під будівлею Адміністрації морських портів України (АМПУ) відбувся мітинг працівників державного порту «Чорноморськ».
вчора, 18:55
Олександр Ярославський зайшов на Мотор Січ разом із китайцями, а син олігарха Богуслаєва купив острів в Італії за €10 мільйонів
вчора, 17:55
Таку інформацію лідер Білорусі озвучив у своєму посланні до народу
вчора, 16:30
Київський апеляційний суд залишив голову Херсонської облради, підозрюваного в організації нападу на Катерину Гандзюк, під вартою.
вчора, 15:15