Не Афґаністаном єдиним: в Узбекистані та Таджикистані готуються до війни з талібами

СВІТ
29.06.2021, 09:37
Узбецько-афґанський кордон станом на 28.06.2021
Узбецько-афґанський кордон станом на 28.06.2021
Фото: Ozodlik Radiosy

На вулицях Ташкенту, Бухари, Душанбе і Хосту все частіше стали з'являтися біженці-афґанці, які тікають від бандформування "Талібан".

Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв раптово оголосив перевірку бойової готовності збройних сил країни, передає видання "Daryo".

Натомість влада сусіднього Таджикистану вже звернулася до кремлівського аналоґа НАТО – ОДКБ, – закликавши втрутитися у напружену ситуацію, що слалася на міждержавній межі з Афґаністаном через активізацію повстанців-талібів.

Станом на цю мить обидві середньоазійські країни посилили власні прикордонні загони, намагаючися не допустити проникнення на свою територію іноземних збройних формувань.

За інформацією місцевих жителів, упродовж тижня до Узбекистану втекло майже 50 біженців – як цивільні, так і переважно військові особи, – яких уже депортували на батьківщину.

Дипломатичні відомства у Ташкенті та Душанбе одночасно висловили стурбованість з приводу ескалації конфлікту в Афґаністані, закликавши протиборчі сторони запобігти жертвам серед мирного населення й утриматися від застосування сили.

У заявах МЗС Узбекистану і Таджикистану підкреслюється прихильність підтримки традиційно дружніх і добросусідських відносин із Кабулом, збереженню нейтралітету і не втручання у внутрішні справи сусідньої країни.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що днями воєнізовані підрозділи повстанців-талібів уперше вийшли на афґансько-таджицький кордон.

Читайте також:
Світ
Сотні мешканців автономної області Гірський Бадахшан вийшли на мирний мітинг у місті Хороґ – адміністративному центрі регіону.
17 травня, 09:16
Світ
Нова влада Афґаністану, очолювана представниками радикального руху "Талібан", пішла на поступки міжнародним фінансовим донорам.
04 лютого, 07:48
Світ
Бойові зіткнення між військовослужбовцями Киргизії і Таджикистану продовжуються в місцевостях Торт-Кочо та Дахма
28 січня, 11:08
Світ
Це стало відповіддю міжнародної коаліції на атаку хуситських повстанців,
18 січня, 15:43
Світ
Гучні заяви диктатора Олександра Лукашенка про можливий заколот у Ташкенті висміяли всі, включно з кремлівським "бункерним щуром".
12 січня, 06:51
Світ
Нові прикордонні китайські аеропорти та автомагістралі змушують американців нервувати
26.12.2021, 18:14