Президент Естонії Кал'юлайд: «Європейська безпека, як і 100 років тому, перед великим викликом»

СВІТ
24.06.2021, 11:15
Президент Естонії Кал'юлайд: «Європейська безпека, як і 100 років тому, перед великим викликом»
Фото: Delfi

Широкомасштабні військові навчання "Захід-2021", орґанізовані РФ, можуть стати фатальними для майбутнього України, Білорусі та Молдови.

Про це під час щорічного святкування естонського Дня перемоги публічно заявила президент балтійської країни Керсті Кал'юлайд.

За її словами, ті сили, котрі постійно кидають виклик європейській безпеці, нікуди не зникли, вони продовжують існувати й нарощувати міць, а тому необхідно простежити, щоби військові навчання Кремля не переросли у щось більш загрозливе.

«Наперекір тому, що за останній рік ми пережили й здолали багато негараздів, не можна втрачати пильність, як з точки зору епідеміолоґічної ситуації, так і в інших питаннях. Зміцненням обороноздатності й вихованням волі до захисту своєї країни слід займатися постійно. У цій битві кожен з нас є солдатом на полі бою: захищаючи себе, ми допомагаємо всій Естонії. Дорогі естонці, співгромадяни, наша модель державної оборони багато в чому унікальна. Подібні до "Кайтселійту" добровольчі орґанізації державної та національної оборони й обов'язкова строкова служба, зрозуміло, зустрічаються і в інших країнах. Однак лише у невеликій кількості держав світу штат підрозділів воєнного часу практично повністю складається з резервістів. Честь і хвала вам, що стоять сьогодні в строю тут», — зазначила у промові Керсті Кал'юлайд.

Президент Естонії додала, постійна практика, визначення потреб оборони та аналіз можливих планів дій противника, а також готовність ЄС і НАТО оперативно реагувати на них, зміцнює впевненість у тому, що країни-члени захищені від загроз зі Сходу.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що керівник Департаменту охоронної поліції Естонської республіки Арнольд Сінісалу вважає необхідним дати на діяльність російських спецслужб в Європі симетричну жорстку відповідь.

Читайте також:
Історія
1699 року Річ Посполита, Саксонія, Данія та Московія утворили анти-шведський Північний союз.
04 серпня, 20:36
Політика
Зараз постала надзвичайно кричуща ситуація, ніби у наш спільний дім – Європу – впустили спільного ворога зі Сходу – росіян.
29 липня, 20:34
Світ
Київ і Варшава укладають один із найбільших за останні 30 років контрактів на купівлю зброї та зміцнення спільної системи безпеки.
07 червня, 20:12
Політика
Особисті відносини українського та польського президентів дають великий шанс на тісну єдність і нову геополітичну дійсність на Сході Європі.
23 травня, 09:27
Опінії
Росіяни прагнуть натягнути свій імперський світогляд XIX сторіччя на весь світ у столітті XXI. Але виходить якось недолуго.
08 травня, 17:00
Світ
Влада Фінляндської республіки нарешті визначилася з власною позицією у російсько-українській війні – Гельсинкі підтримує Київ.
24 березня, 19:16