Президент Естонії Кал'юлайд: «Європейська безпека, як і 100 років тому, перед великим викликом»

СВІТ
24.06.2021, 11:15
Президент Естонії Кал'юлайд: «Європейська безпека, як і 100 років тому, перед великим викликом»
Фото: Delfi

Широкомасштабні військові навчання "Захід-2021", орґанізовані РФ, можуть стати фатальними для майбутнього України, Білорусі та Молдови.

Про це під час щорічного святкування естонського Дня перемоги публічно заявила президент балтійської країни Керсті Кал'юлайд.

За її словами, ті сили, котрі постійно кидають виклик європейській безпеці, нікуди не зникли, вони продовжують існувати й нарощувати міць, а тому необхідно простежити, щоби військові навчання Кремля не переросли у щось більш загрозливе.

«Наперекір тому, що за останній рік ми пережили й здолали багато негараздів, не можна втрачати пильність, як з точки зору епідеміолоґічної ситуації, так і в інших питаннях. Зміцненням обороноздатності й вихованням волі до захисту своєї країни слід займатися постійно. У цій битві кожен з нас є солдатом на полі бою: захищаючи себе, ми допомагаємо всій Естонії. Дорогі естонці, співгромадяни, наша модель державної оборони багато в чому унікальна. Подібні до "Кайтселійту" добровольчі орґанізації державної та національної оборони й обов'язкова строкова служба, зрозуміло, зустрічаються і в інших країнах. Однак лише у невеликій кількості держав світу штат підрозділів воєнного часу практично повністю складається з резервістів. Честь і хвала вам, що стоять сьогодні в строю тут», — зазначила у промові Керсті Кал'юлайд.

Президент Естонії додала, постійна практика, визначення потреб оборони та аналіз можливих планів дій противника, а також готовність ЄС і НАТО оперативно реагувати на них, зміцнює впевненість у тому, що країни-члени захищені від загроз зі Сходу.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що керівник Департаменту охоронної поліції Естонської республіки Арнольд Сінісалу вважає необхідним дати на діяльність російських спецслужб в Європі симетричну жорстку відповідь.

Читайте також:
Прикордонники Латвії попередили понад 75 спроб незаконного перетину кордону близькосхідними мігрантами з терену Білорусі.
29.12.2021, 14:18
Обговорювати будь-які вимоги Кремля, висунуті на адресу Північноатлантичного альянсу, є безперспективною справою.
25.12.2021, 10:27
Москва кинула виклик балтійським республікам і ті з гідністю відповіли військовими приготуваннями до зустрічі східного агресора.
23.12.2021, 08:01
Усіх мігрантів, хто зміг незаконно опинитися на території Польщі, примусово виганятимуть із країни.
20.11.2021, 18:37
Уряд Литви спрямував додаткові військові сили на кордон із Білоруссю і санкціонував масштабні роботи з його укріплення.
19.10.2021, 07:51
Польсько-білоруська державна межа вже не перший день є епіцентром справжнього побоїща нелегальних мігрантів із прикордонниками.
18.10.2021, 10:26