Нейрони людського головного мозку становлять цілий всесвіт — звіт проєкту «Millennium Simulation»

31.08.2020, 15:31
Нейрони людського головного мозку становлять цілий всесвіт — звіт проєкту «Millennium Simulation»

Європейські та американські вчені провели низку дослідів щодо схожості мозкових клітин людини з організацію галактик.

Приголомшливі результати оприлюднили нещодавно на офіційному сайті Інституту астрофізики товариства Макса Планка.

Учасники наукового проєкту під назвою "Millennium Simulation" зазначають, що під час здійснення імітації еволюції квазарів дійшли висновку: структура всесвіту цілком нагадує будову мережі нейронів головного мозку.

«Модель холодної темної матерії стала провідною парадигмою щодо того, як сформувався космос. Разом із теорією космічної інфляції ця концепція дає чіткий прогноз початкових умов утворення структури всесвіту і передбачає, що вона зростає ієрархічно через гравітаційну нестабільність. Подібне можна спостерігати й на прикладі мозкових клітин людини», — написали у своєму звіті вчені.

Фактично йдеться про те, що зв'язки космічних макрооб'єктів (галактик) віддзеркалюють наявну будову біологічних мікрооб’єктів (нейронів).

«Простою мовою, наш всесвіт може бути зображений як одна клітина людського організму. У такому випадку — це пульсуючий нейрон головного мозку», — підсумовують учасники наукового проєкту "Millennium Simulation".

Читайте також:
Життя
Переважна більшість лауреатів — діти забезпечених і високоосвічених батьків. Вони належать до топ-10 у глобальному розподілі за доходами.
14 жовтня, 21:49
Історія
Під час мусульманської експансії у VIII столітті на терени сучасної України прийшли чужинці. То були онуки Ноєвого сина Сіма.
29 вересня, 09:27
Історія
Борис Балінський народився 23 вересня 1905 року в Києві. Але близько 50 років прожив в африканській країні заснованій вихідцями з Європи.
24 вересня, 11:04
Життя
Комахи відкладають свої яйця всередину живих плодових мушок. Маленькі оси-шкідники під час вилуплення розривають носія, вбиваючи.
17 вересня, 19:22
Опінії
Поразка України у Перших визвольних змаганнях (1917-1922) боляче вдарила по історичній науці. Минуле нашого народу ворог став переписувати.
18 серпня, 09:37
Життя
Зазвичай у процесі еволюції частка літію у зірках зменшується. Але науковцям трапляються старі світила із високим вмістом цього металу.
11 серпня, 08:41