Нейрони людського головного мозку становлять цілий всесвіт — звіт проєкту «Millennium Simulation»

31.08.2020, 15:31
Нейрони людського головного мозку становлять цілий всесвіт — звіт проєкту «Millennium Simulation»

Європейські та американські вчені провели низку дослідів щодо схожості мозкових клітин людини з організацію галактик.

Приголомшливі результати оприлюднили нещодавно на офіційному сайті Інституту астрофізики товариства Макса Планка.

Учасники наукового проєкту під назвою "Millennium Simulation" зазначають, що під час здійснення імітації еволюції квазарів дійшли висновку: структура всесвіту цілком нагадує будову мережі нейронів головного мозку.

«Модель холодної темної матерії стала провідною парадигмою щодо того, як сформувався космос. Разом із теорією космічної інфляції ця концепція дає чіткий прогноз початкових умов утворення структури всесвіту і передбачає, що вона зростає ієрархічно через гравітаційну нестабільність. Подібне можна спостерігати й на прикладі мозкових клітин людини», — написали у своєму звіті вчені.

Фактично йдеться про те, що зв'язки космічних макрооб'єктів (галактик) віддзеркалюють наявну будову біологічних мікрооб’єктів (нейронів).

«Простою мовою, наш всесвіт може бути зображений як одна клітина людського організму. У такому випадку — це пульсуючий нейрон головного мозку», — підсумовують учасники наукового проєкту "Millennium Simulation".

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Раніше невідома галактика знаходиться на відстані 13,4 мільярда світлових років. Це означає, що вона сформувалася на зорі Всесвіту.
23 березня, 11:45
Історія
Нашестя степових кочовиків відрізнялося від пізнішого вторгнення аварів. Але гуни не тільки сильно змінили політичний ландшафт Європи.
28 лютого, 14:54
Життя
Міжнародна команда науковців зробила невтішні висновки. Залежні від екранів юнаки та юнки мають часті психічні розлади, які прогресують.
23 лютого, 07:01
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18
Життя
Молюски стали екологічними датчиками чистоти води
07 лютого, 17:24