Без тестів, оцінок і дипломів: якою бачить освіту майбутнього Ілон Маск?

12.08.2020, 14:53
Без тестів, оцінок і дипломів: якою бачить освіту майбутнього Ілон Маск?
Фото: The Daily Beast

Україна, як і більшість країн світу, спадком минулого має непридатну до сучасного життя систему навчання.

Школи, як заклади середньої освіти, намагаються прищепити учням комплекс меншовартості, позбавити ініціативності, зробити їх безголосими й посередніми одиницями, від яких у дорослому житті насправді не буде ніякої користі, крім як дешевої робочої сили.

Відтак після випуску діти йдуть хто куди, а отриманні ними з такою тяжкістю для батьків і вчителів знання фактично випаровуються, не лишаючи сліду.

Ганебні наслідки цього ми можемо спостерігати нині: в Україні більшість молоді не знає власної історії, не зацікавлена розбудовувати свою державу, а тому шукає щастя деінде, але не вдома.

Прикметно, що альтернативне бачення ситуації, коли учні стають потрібними там, де здобули освіту, вже реалізував на практиці відомий американський інженер, промисловий дизайнер і підприємець-філантроп Ілон Маск.

Такі розробки, як пілотовані й автоматичні ракети "SpaceX", електромобілі "Tesla" — насправді лише верхівка айсбергу його безмежних ідей.

Здавалося, ну що ще може запропонувати людству цей ексцентричний геній сучасності? Але ж він уже це робить!

Сам Ілон Маск найбільшим своїм дітищем вважає засновану ним школу "Ad Astra", система освіти в якій може за кілька десятиліть цілком замінити сучасне навчання.

Ось перелік основних принципів, згідно з якими діє вказаний інноваційний заклад, що покликаний випускати справжніх фахівців своєї справи:

1) Замість оцінок діє валюта "астри", що їх отримують вихованці за реалізацію своїх ідей та при цьому навчаються опановувати ринкові відносини на практиці. «У моїй школі немає балів. Вони формують у дітей спотворену систему цінностей», — стверджує Ілон Маск.

2) Фундаментальні знання замість заучування непотрібних предметів. «Вища освіта не повинна бути метою школяра, бо змушує людей вважати себе особливими, після чого вони перестають кого-небудь слухати й аналізувати власні помилки», — упевнений розробник "SpaceX" і "Tesla". Тому вихованці школи "Ad Astra" осягають основи дисциплін, їх спірні питання і застосовність на практиці, а не забивають собі голову тим, що їм навряд чи знадобиться у дорослому житті.

3) Практика понад усе. «Тести, абстрактні завдання фактично згубили американську освіту. Випускники не вміють самостійно думати, вони можуть тільки підкреслити правильну відповідь. Наша ж мета полягає у спонуканні дітей до практики й відповідного мислення: створив щось — з'ясуй його вартість і потребу для світу», — наголошує Ілон Маск.

4) Критичне осмислення та поглиблене вивчення моралі з етикою. У школі "Ad Astra" щодня проводять уроки, на яких вчителі-ментори закликають вихованців поглянути на світ скептично, перевірити на міцність свою систему цінностей. «Адже наділити дітей моральним компасом і емпатією важливіше, ніж навчити їх вирішувати математичні рівняння», — заявляє засновник навчального закладу.

5) Пошук істини без огляду на вік і стать, а також без обов'язкової програми. «У моїй школі немає ніяких класів, адже учні проходять навчання всі разом, разом вирішують поставлені завдання, діляться думками. Кожному цікаво знайти істину, про яку потім можна розповісти батькам», — натхненно говорить Ілон Маск. Він також вважає суворий поділ на класи неефективним, а державну шкільну та університетську програму такою, що змушує зростаюче покоління ненавидіти освіту. «Хтось любить математику, хтось — мови або музику. Правильніше буде засновувати програму, спираючись на інтереси дитини, а не змушувати проходити заздалегідь підготовлений чиновниками курс», — упевнений засновник школи "Ad Astra".

У цілому освітній проєкт Ілона Маска має на меті розвинути унікальні характеристики кожної дитини, а не силувати адаптуватися до заздалегідь установленої системи.

Його інноваційний підхід допомагає уникнути ненависті до традиційних шкіл, прогулів уроків чи поганих оцінок, замість чого пропонує зацікавити дітей вивчати світ через здобуті знання на практиці.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Світ
Ілон Маск повідомив, що компанія Neuralink успішно вживила нейрочіп третьому пацієнту.
11 січня, 14:05
Життя
Четверті загалом і перші успішні випробування для транспортного засобу «Boom XB-1» завершилися у США. Його швидкість перевищила 313 вузлів.
24.09.2024, 21:40
Життя
Як ESA вибудовує екосистему підтримки космічних стартапів
17.08.2024, 14:32
Життя
Американські техногіганти продовжують боротися один з одним за першість. Нині у пріоритеті контрольоване використання штучного інтелекту.
28.07.2024, 19:08
Світ
Поки неповторна у своєму роді технологічна новинка не готова до участі у боях. Але у разі потреби її обіцяють неодмінно застосувати.
05.05.2024, 21:07
Життя
Американська компанія Aptera Motors випустить спеціальну версію триколісного електрокара. Транспортний засіб працює на сонячній енергії.
30.04.2024, 06:00