Неочікувані наслідки візиту путіна в Пекін

СВІТ
20.08.2024, 17:24
Неочікувані наслідки візиту путіна в Пекін

Китай зменшив імпорт російської нафти на 30%.

Після останнього візиту в Пекін (в травні)  владіміра путіна почалося скорочення імпорту російської нафти до Китаю. Імпорт і до того почав скорочуватися, але після візиту процес прискорився.

Про це пише The Moscow Times з посиланням на китайську митну статистику. 

Зазначається, що російські нафтові компанії зіткнулися з різким зменшенням попиту на свою продукцію в боку Китаю. За підсумками липня поставки нафти з росії до Китаю впали на 7,4% рік до року, а їх сумарний обсяг – 1,76 млн барелів на добу – став найнижчим щонайменше з кінця минулого року. А за чотири місяці поставки нафти до Китаю впали на 30%, а з початку року – на 22% (у грудні це було 2,25 млн. барелів на добу).

Російську нафту китайські НПЗ замінили барелями з Близького Сходу: поставки із Саудівської Аравії в липні зросли на 13% рік до року, до 1,51 млн барелів на день. Крім того, на 61%, до 1,46 млн барелів на добу, злетів імпорт із Малайзії, яка є головним хабом із транзиту нафти з підсанкційних країн – Ірану та Венесуели.

Однак Китай залишається найбільшим покупцем російської нафти, забираючи 43% усіх барелів, які нафтовики вивозять за кордон, зазначають експерти CREA. З усіх товарів, що росія постачає до Китаю, на нафту припадає майже дві третини, а на сировину понад 90%.

Просідання китайського попиту зменшила доходи економіки: у липні вони опустилися до річного мінімуму в 656 млн євро на день, згідно з оцінками CREA. Доходи від експорту нафти просіли на 5% щодо червня, до 219 млн євро на день, а фізичні обсяги поставок зменшилися на 9%.

Сукупний імпорт нафти Китаєм у липні став найнижчим із вересня 2022 року. 

Читайте також:
Війна
Планували застосувати безпілотні катери, начинені вибухівкою.
17:28
Війна
Пекін стурбований тим, що Москва може змусити громадян Китаю проходити військову службу в армії рф.
11:05
Війна
Дмитрієв прибув до готелю Four Seasons у Женеві, де проводили переговори США та Україна.
вчора, 19:16
Політика
Вона розглядає можливість судового позову проти мільярдера Ілона Маска, який стверджував, що вона пов’язана з наркокартелями.
25 лютого, 16:34
Війна
Знищувати мирне населення можна, а політиків, які призвели до цієї війни, не можна.
25 лютого, 15:05
Політика
Йдеться про ракети CM-302, які можуть значно посилити ударні можливості Тегерана на тлі нарощування сил США біля його узбережжя.
24 лютого, 15:08