Неперевершений «геній заліза і сталі» українець Володимир Шухов

ПОЛТАВА
29 серпня, 19:43
Неперевершений «геній заліза і сталі» українець Володимир Шухов
Фото: Facebook

Не відпускає башта на Київському. Маестро! Здається, він міг зробити все...

Він створив перший в Росії нафтопровід, до цього нафту возили в бочках на конях, він відкрив крекінг тієї самої нафти, й у результаті виникли пластмаси та олії.

Він спроектував величезні скляні дахи – Пушкінського музею, Київського вокзалу та педінституту. Але весь світ знає його як інженера гіперболоїдних веж, першу з яких він збудував ще 1896 року.

Він міг виїхати після революції, його звали, але залишився, хоча більшовиків не любив. Залишився, навіть коли був арештований його молодший син, і відпущений лише після того, як Шухов віддав державі задарма свої патенти.

Він спроектував цехи "Азовсталі", брав участь у плані ГОЕЛРО, збудував ту саму вежу на Шаболівці. Сьогодні Володимиру Григоровичу – 170.

...У молодості у нього був довгий роман із ефектною дівчиною Ольгою; все йшло до шлюбу, але чомусь вони розлучилися. Потім Ольга стане дружиною Чехова.

А Шухов зробить першу на Росії сцену, що обертається, для МХАТ, на якій сяятиме вона. Вона – це Ольга Кніппер-Чехова.

Водонапірна вежа Шухова  у Полтаві, споруджена у 1913-му й демонтована у 2002-му році
Водонапірна вежа Шухова у Полтаві, споруджена у 1913-му й демонтована у 2002-му році
Автор : Віталій Єрмолаєв
Читайте також:
Історія
Він був одним із теоретиків українського націоналізму, публіцистом, діячем ОУН.
вчора, 12:15
Історія
За царських і комуністичних часів важко було б знайти історичну особу, на яку вилито стільки бруду, як на Гетьмана Івана Мазепу (1659-1709).
26 вересня, 11:33
Позиція
Олександр Музичко був ветераном українського правого руху, він ще в 90-х роках став на шлях захисту Української державності.
19 вересня, 13:57
Життя
Флорентійський геній випередив свій час власними ідеями та винаходами, які збуджували не одне покоління його послідовників.
02 вересня, 17:37
Історія
Людина, яка обігнала свій час.
27 серпня, 10:27
Життя
Негативний стереотип щодо азійців у голлівудській кіноіндустрії сформувався до і під час Другої світової війни. Хоча попервах цього не було.
16 серпня, 19:17