Неподалік Землі відкрили схожу на Венеру екзопланету

17.04.2023, 20:22
Неподалік Землі відкрили схожу на Венеру екзопланету

Американські астрономи за допомогою апарату TESS відкрили нову скелясту екзопланету, давши їй робочу назву LHS 475b.

Такі відомості оприлюднила інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на міжнародний мережевий науковий журнал "Phys.org".

Зазначається, що виявлене космічне тіло розміром із Венеру і знаходиться на відстані 40,7 світлового року від Землі у напрямку сузір'я Октант.

Науковці стверджують, що нова планета, ймовірно, – безлюдна, адже поверхня надто розпечена, тому мешканці Південної півкулі можуть розгледіти її у телескоп.

LHS 475b обертається за 48,7 години навколо червоного карлика 0,02 астрономічної одиниці від нього., що у 15-20 разів ближче від відстані від Сонця до Меркурія.

Американські астрономи вирахували, що рівноважна температура поверхні екзопланети без урахування тепла надр і впливу атмосфери становить приблизно +314ºC.

Космічне тіло LHS 475b відкрили методом транзиту, який працює наступним чином: планета обертається навколо своєї зірки й у певний момент опиняється перед нею, тоді ж дослідники фіксують зміну її яскравості.

Утім, "Останній Бастіон" закликає згадати читачів про те, що американська корпорація "Space-X" відклала щонайменше на дві доби перший випробувальний політ найважчої в історії ракети "Starship".

Читайте також:
Світ
Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.
24 березня, 15:48
Світ
Це був перший запуск носія серії Чанчжен за довгий час. Останній невдалий старт відбувся у квітні 2020 року.
15 березня, 10:56
Життя
В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.
08 березня, 12:27
Світ
Ци викликало занепокоєння у кліматологів
05 березня, 16:25
Світ
Апарат Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.
23 лютого, 11:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
21 лютого, 12:35