Непокаране зло повертається
Куди зник Олег Бех ?
Після звільнення з посади очільника ГУНП в Одеській області генерал поліції третього рангу Олег Бех зник з публічної площини.
Чомусь його ім'я не виринало у зведеннях НАЗК, НАБУ, ДБР та інших правоохоронних та антикорупційних органів.
Схоже, що Олег Бех вирішив залягти на дно, та зникнути з публічної площини.
Нагадаємо читачам та антикорупційним органам біографію Олега Беха, та чим він запам'ятався під час роботи у поліції.
З 24 квітня 2019 до 9 серпня 2021 року Олег Бех очолював ГУНП в Одеській області.
З кінця 2017 року до квітня 2019 року Олег Бех працював начальником ГУ НП в Харківській області.
З 17.03.2015 до 21.06.2016 — начальник Управління МВС України в Полтавській області.
З травня 2014 року по лютий 2015 очолював УБОЗ ГУМВС в Одеській області.
З 2012 до 2014 — УБОЗ УМВС в Миколаївській області.
З 2011 до 2012 року керував УБОЗ УМВС в Івано-Франківській області.
Олег Бех розпочав службу в органах внутрішніх справ у 1996 році на посаді слідчого. З 2001 до 2010 року працював на оперативних посадах Головного управління боротьби зі злочинністю МВС. З 2010 до 2011 – очолював відділ боротьби з корупцією в правоохоронних органах антикорупційного бюро ГУБОЗ МВС.
На Полтавщині Олег Бех запам’ятався тим, що окрім крадіжок лісу, корисних копалин, він підім’яв під себе розкрадачів газоконденсату і "кришував" їхні врізки в конденсатопроводи.
«Останній Бастіон» надав правоохоронним органам неспростовні докази причетності тодішнього керівництва ГУНП Полтавщини до крадіжок газоконденсату в області, але справа так і не зрушила з місця.
Керівник ГУНП у Полтавській області Олег Бех у 2017 році фактично розформував Лохвицьке ВП ГУНП в Полтавській області. 16 із 35 штатних працівників відкомандирували у Лубни.
Прикметно, що на Лохвицький район припадало найбільше справ по незаконних врізках у конденсатопроводи.
Окрім цього, Олег Бех був причетний до крадіжки корисних копалин, та забезпечував справну роботу азартних закладів.
Керуючи поліцією Одещини, Олег Бех залишався вірним собі, та продовжував свою протиправну діяльність.
Колишній очільник Полтавського обласного управління Національної поліції налагодив співпрацю з "сигаретною мафією" в Одесі.
Про це може свідчити свідоме знищення автомобіля місцевого громадського діяча, здійснене невідомими зловмисниками.
Відповідну інформацію на своєму YouTube-каналі оприлюднив незалежний журналіст Євгеній Плінський, додавши, що резонансна подія потребує уваги громадськості.
За його словами, співробітники Хаджибейського районного відділу поліції міста Одеса ігнорують вказане правопорушення, не бачачи у ньому криміналу.
«Простому хлопцю, який обурився нелегальною торгівлею цигарок і написав кілька заяв у поліцію, спершу стали погрожувати, потім його побили, а сьогодні вночі ще й розтрощили авто бітами. Поліція Одеси на всі заяви активіста закривала очі, а тих, хто заробляє на продажі цигарок, не чіпає. Коли справа дійшла до знищення транспортного засобу, поліціянти натякнули, що, мовляв, чоловіку варто перестати лізти туди, куди не слід», – прокоментував ситуацію Євгеній Плінський.
Небайдужий одесит, який спробував наодинці побороти "сигаретну мафію", боявся за своє життя і не знав у кого шукати правди та справедливості.
Адже правоохоронці навідріз відмовляються шукати винуватців, не надаючи постраждалому відповідного захисту.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що бувши керівником ГУ НП у Полтавський області Олег Бех давав вказівку підлеглим "кончать" нашого головного редактора.
Незадовго до звільнення організував політичне переслідування головреда «Бастіону» Сікалова на замовлення «Антинародного Фронту».
Попри те, що всю свою кар'єру Олег Бех був поліцейським, він є мультимільйонером, та одним з найбагатших (після Авакова) поліціянтів в країні. Свої статки він записував на родичів, про це Останній Бастіон неодноразово зазначав у своїх розслідуваннях.
Катерина Щербатюк - дружина Олега Беха - у 2014 році отримала свідоцтво на право власності на квартиру площею 158 кв.м в ЖК “Новопечерські Липки”.
У 2017 році ціна подібної квартири в цьому житловому комплексі стартувала від 530 тис. доларів. Також у цьому будинку дружині начальника ГУНП в Полтавській області належать два паркомісця.
Ще одне паркомісце у цьому будинку належить тестю Олега Беха Станіславу Щербатюку, який також володіє земельною ділянкою та будинком у Бориспільському районі.
Право власності на земельну ділянку було зареєстровано у липні 2014 року.
Сам Олег Бех наразі нерухомості у власності не має.
В деклараціях за 2014-2017 роки Катерина Щербатюк вказувала, що не отримувала дохід та не володіла частками в ТОВ.
У 2010 Катерина Щербатюк придбала дві нові автівки: BMW Х-5 та Mini Сooper.
Враховуючи наявність третього паркомісця у будинку, автопарк родини точно розширився.
В електронній декларації за 2017 рік Олег Бех зазначав, що сім’я зберігає готівкою 45 тис. доларів та 460 тис. гривень. З цінного майна – годинники Rolex та Breguet, дві ікони, колекція монет та два набори прикрас.
Після звільнення Олега Беха з правоохоронних органів, інформацію про нього ми змогли знайти лише у судових реєстрах.
У 2022 році поліцейський-мільйонер Олег Бех вирішив позиватися до ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області, через те, що розмір його пенсії був обмежений максимальним розміром, внаслідок чого він недоїдав, і змушений був звернутися до суду.
Він вважав такі дії Пенсійного фонду незаконними та просив:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження нарахованої пенсії Беху Олегу Володимировичу (з урахуванням надбавок) максимальним розміром;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії Беху Олегу Володимировичу (з урахуванням надбавок) з 26 серпня 2021 року в повному обсязі без обмеження її максимальним розміром з урахуванням раніше виплачених сум.
03 серпня 2022 року Одеський окружний адміністративний суд виніс рішення, яким позовні вимоги Олега Беха було задоволено.
У січні 2023 року дружина Олега Беха Катерина Щербатюк звернулася до Печерського районного суду міста Києва з позовом про розірвання шлюбу.
Ще у 2017 році Олега Беха підозрювали у здійсненні корупційних дій. Про це повідомила громадська рада при Національному агентстві з питань запобігання корупції.
Відповідно до електронної декларації посадовця, він проживав у Полтаві. Проте задекларовані ним об’єкти нерухомості знаходилися у Києві та перебували у власності дружини.
Крім того, Бех не вказав вартість набуття квартири площею 158,02 кв. м і гаража площею 18 кв. м у Києві та земельної ділянки площею 19 700 кв. м у Нижній Дубечні Київської області.
У діях Олега Беха вбачаються правопорушення, передбачені ст. 45 та 46 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 172-6 (порушення вимог фінансового контролю) Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.
Відповідальність, передбачена за ці правопорушення — штраф, або позбавлення волі.
Але до цього часу НАБУ, НАЗК, СБУ, САП, Офісом генпрокурора не здійснено жодних дій для притягнення Олега Беха до відповідальності.
Тож ми вкотре звертаємося до правоохоронних органів з вимогою притягнення Олега Беха до відповідальності.
Уважати публікацію офіційним зверненням до НАЗК, НАБУ, СБУ, ОГПУ, САП про вчинення кримінального правопорушення, зокрема легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом, посадовою особою, що займає особливо відповідальне становище.