Нептун зовсім не синій, як думають люди — науковці з Оксфорда

09 січня, 06:01
Нептун зовсім не синій, як думають люди — науковці з Оксфорда

Новий аналіз знімків, зроблених у 1980-х роках «Вояджером-2», показав справжній колір далекої холодної планети. Вона схожа на Уран.

Про це йдеться у приголомшливому дослідженні команди науковців з Університету Оксфорда у Великій Британії під проводом професора Патрика Ірвіна. За його словами, восьма за чергою планета від Сонця має схожий із сьомою блідо-блакитний відтінок, що сприймає людське око.

Саме так, справжній колір Нептуна — блідо-зеленувато-блакитний, як і в Урану, на відміну від популярних зображень, поширених у мережі та друкованих виданнях про Сонячну систему. Фактично, новий аналіз доводить абсурдність теорії про ультрамаринову блакить газового гіганта.

«Ми з колегами обробили старі зображення, зроблені «Вояджеро-2», щоби показати, як людське око може бачити планети. Оригінальні знімки 40-річної давнини мали підвищений коефіцієнт контрастності для підкреслення важкопомітних елементів атмосфери. Разом із тим, як кольори були збалансовані для створення остаточного складеного зображення, зробивши планету синішою, але це хибний погляд», — прокоментував дослідження професор Патрик Ірвін.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як дослідники NASA на тижні влаштували екскурсію Марсом. Вони показали кратер Джезеро з довколишньою ділянкою, де шукають докази існування життя.

Оригінальний знімок Нептуна з «Вояджера-2» (ліворуч) і оброблене зображення з нового дослідження (праворуч)
Оригінальний знімок Нептуна з «Вояджера-2» (ліворуч) і оброблене зображення з нового дослідження (праворуч)
Читайте також:
Світ
Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.
24 березня, 15:48
Світ
Це був перший запуск носія серії Чанчжен за довгий час. Останній невдалий старт відбувся у квітні 2020 року.
15 березня, 10:56
Життя
В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.
08 березня, 12:27
Світ
Ци викликало занепокоєння у кліматологів
05 березня, 16:25
Світ
Апарат Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.
23 лютого, 11:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
21 лютого, 12:35