Нептун зовсім не синій, як думають люди — науковці з Оксфорда

09 січня, 06:01
Нептун зовсім не синій, як думають люди — науковці з Оксфорда

Новий аналіз знімків, зроблених у 1980-х роках «Вояджером-2», показав справжній колір далекої холодної планети. Вона схожа на Уран.

Про це йдеться у приголомшливому дослідженні команди науковців з Університету Оксфорда у Великій Британії під проводом професора Патрика Ірвіна. За його словами, восьма за чергою планета від Сонця має схожий із сьомою блідо-блакитний відтінок, що сприймає людське око.

Саме так, справжній колір Нептуна — блідо-зеленувато-блакитний, як і в Урану, на відміну від популярних зображень, поширених у мережі та друкованих виданнях про Сонячну систему. Фактично, новий аналіз доводить абсурдність теорії про ультрамаринову блакить газового гіганта.

«Ми з колегами обробили старі зображення, зроблені «Вояджеро-2», щоби показати, як людське око може бачити планети. Оригінальні знімки 40-річної давнини мали підвищений коефіцієнт контрастності для підкреслення важкопомітних елементів атмосфери. Разом із тим, як кольори були збалансовані для створення остаточного складеного зображення, зробивши планету синішою, але це хибний погляд», — прокоментував дослідження професор Патрик Ірвін.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як дослідники NASA на тижні влаштували екскурсію Марсом. Вони показали кратер Джезеро з довколишньою ділянкою, де шукають докази існування життя.

Оригінальний знімок Нептуна з «Вояджера-2» (ліворуч) і оброблене зображення з нового дослідження (праворуч)
Оригінальний знімок Нептуна з «Вояджера-2» (ліворуч) і оброблене зображення з нового дослідження (праворуч)
Читайте також:
Світ
Через несприятливі погодні умови астронавти були змушені провести два незаплановані тижні на борту Міжнародної космічної станції
25 жовтня, 17:05
Життя
З космодрому імені Джона Кеннеді у Флориді стартував ракетоносій із пристроєм «Europa Clipper». Мета: дослідити супутник Юпітера — Європу.
18 жовтня, 08:29
Життя
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
04 жовтня, 06:07
Світ
Перші пілотовані польоти на Марс можуть відбутися вже через чотири роки
23 вересня, 16:09
Світ
Сьогоднішня реальність, де комерційні компанії активно освоюють космос, вимагає перегляду та адаптації законодавства.
13 вересня, 11:05
Життя
Ганімед — один із ґалілеєвих супутників Юпітера, навіть планета Меркурій менша. Стверджується, що під його поверхнею ховається океан.
05 вересня, 06:00