Невловимий палестинський лідер вийшов з тіні і знову погрожує Ізраїлю

СВІТ
06.05.2021, 15:28
Мохаммед Дейф
Мохаммед Дейф
Фото: українська правда

Діяльність Дейфа розвінчує міф про всепроникність ізраїльських спецслужб, які програють у зіткненні з ідейно переконаними противниками.

Лідер збройного крила палестинського воєнізованого угруповання "ХАМАС" Мохаммед Дейф заявив, що Ізраїль заплатить "високу ціну", якщо вижене палестинців з їхніх осель в Східному Єрусалимі.

Про це повідомляє Aljazeera.

Примітно, що Дейф виступив з першою публічною заявою майже за сім років. Відомо, що "ХАМАС" розповсюдив заяву Дейфа через Telegram.

Дейф каже, що він посилав "чітке, останнє попередження" про те, що якщо Ізраїль продовжить загрожувати виселенням палестинців в районі Шейх-Джаррах в Східному Єрусалимі, то "ХАМАС" "не стоятиме безпорадно осторонь, і ворог заплатить високу ціну".

Нагадаємо, що Мохаммед Дейф переховується понад два десятиліття. Кілька разів на нього скоювали замах. Востаннє – в Газі у 2014 році, коли в результаті авіаудару ізраїльтян загинули його дружина і малолітній син.

Тоді був також останній раз, коли він робив якесь публічну заяву.

Дейф вважається справжнім майстром конспірації.

Донедавна єдине відоме зображення терориста№1 – як Дейфа називають в Ізраїлі – це фотографія на паспорт 30-річної давності. І навіть в Газі його впізнають лише деякі.

Невловимий палестинський лідер вийшов з тіні і знову погрожує Ізраїлю_1

За 25 років діяльності на чолі воєнізованого крила ХАМАСу за ним неусипно полювали спецслужби Ізраїлю. Однак по цей час Абу-Халеду (призвісько Дейфа) вдається вислизнути від переслідувачів.

Відомо, що він завжди відрізнявся крайньою обережністю і підозрілістю.

З метою власної безпеки Абу-Халед періодично припиняв свою активну діяльність, а також на деякий час переривав будь-які контакти, навіть з найближчими йому людьми.

Нагадаємо, що на початку 1996 року Мухаммед Дейф стає головним керівником "Батальйонів Аз ад-Дін аль-Касама" усієї Юдеї, Самарії і сектору Газа. У наступні роки за його прямою вказівкою проведено цілу серію терактів проти окупаційної влади.

Внаслідок майстерно розробленої Дейфом тактики боротьби палестинцям вдалося знищити сотні ізраїльських військових, в тому числі і високопоставлених офіцерів. 

Варто особливо підкреслити, що діяльність Дейфа розвінчує міф про всепроникність і непереможність ізраїльських спецслужб, які  у зіткненні з високомотивованими, ідейно переконаними противниками насправді часто програють.

До слова, успішною тактикою Дейфа можна вважати застосування так званих терористів-одинаків, котрі характеризуються, нібито, нераціональними актами помсти, які складно передбачити.

В такій ситуації спецслужбам майже нереально спрацювати також і на випередження.
 

Читайте також:
Книги
Поки російські окупанти завозять до Маріуполя педагогів-пропагандистів, українські урядовці свідомо гальмують процес дерусифікації.
10 червня, 08:18
Політика
Загнаний у власноруч створений глухий геополітичний кут кремлівський бункерний щур почав робити грубі помилки рівнозначні самогубству.
08 червня, 20:34
Політика
На 102 день 8-річної війни відповідальні за національну безпеку України органи влади відверто потурають трубадурам російської агресії.
05 червня, 21:45
Світ
Російська блокада чорноморських портів України задля провокування глобальної продовольчої кризи має бути припинене зовнішнім втручанням.
27 травня, 18:18
Світ
Диктаторський режим Олександра Лукашенка не здатен здійснювати самостійні рішення, адже Мінськом напряму керує Москва.
10 травня, 19:12
Світ
БПЛА було знайдено за 100 кілометрів на південь від українського кордону
14 березня, 20:25