Незаконний видобуток піску набув безпрецедентних масштабів, — Держекоінспекція

КРИМІНАЛ
10 вересня, 10:36
Розкрадання надр у Волинській області (наші дні)
Розкрадання надр у Волинській області (наші дні)

Україна входить до переліку держав світу, в яких виснаження такого надважливого природного ресурсу як пісок матиме катастрофічні наслідки.

Про це повідомив голова вітчизняної Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, інформує аґенція "Останній Бастіон".

За словами чиновника, щодня виявляються нові факти самовільного видобутку піску з ознаками кримінального порушення, зокрема у Волинській області.

«Незаконний видобуток піску був зафіксований під час планової перевірки Колодяжненської та Велицької сільських рад. Загалом добування корисної копалини здійснювалось на 7 земельних ділянках за відсутності відповідних дозволів. Наразі всі заяви про злочини вже спрямовано до правоохоронних органів для відкриття кримінальних проваджень. Загальна сума збитків склала майже 26 мільйонів гривень», — прокоментував ситуацію Андрій Мальований.

Очільник Держекоінспекції переконаний, аби хоча б знизити обсяги "тіньового" (фактично, незаконного — прим. ред.) видобутку піску, відповідні органи влади мають отримати дієві механізми екологічного контролю, не кажучи вже про системну боротьбу з порушниками чинного природоохоронного законодавства.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", у межах Васильківської громади Київської області виявлено піщаний кар'єр, власники якого не мають жодних дозволів і ліцензій на його діяльність.

вибір редакції
Читайте також:
Компанія з холдингу ДТЕК не пустила з перевіркою Державну екологічну інспекцію на місце аварії
вчора, 10:05
Поки всі соціальні мережі вирують ненавистю і негативом, хочеться розбавити це приємними новинами і фактами.
29 листопада, 09:53
В акваторії Дніпро-Бузького лиману на околиці Миколаєва виявили плями від соняшникової олії.
17 листопада, 08:42
Збитки, які за останні 8 років заподіяла довкіллю збройна агресія РФ на Сході України, обраховуються мільярдами гривень.
13 листопада, 11:27
Державна екологічна інспекція визнала вітчизняні вугільні ТЕЦ найбільшими забруднювачами повітря.
03 листопада, 11:24
Наразі не повідомляється, чи взяв Володимир Зеленський із собою рояль, щоби зіграти шановному товариству.
01 листопада, 10:13