Ні нарузі! Так відновленню Кадетського корпусу!

ПОЛТАВА
25.07.2015, 13:00

Попри +40 градусів на сонці та вихідний день, ГО «Останній Бастіон» разом із небайдужими полтавцями: активістами, студентами, викладачами, представниками громадських організацій зробили перший крок у проекті «Збережи свою фортецю».

Про прибирання Кадетського корпусу було оголошено більш як за тиждень, тому всі хто хотів допомогти у прибиранні пам’ятки національного значення, прийшов. Більшість людей за звичкою просто нарікають на стан будівлі, але нічого не роблять, аби своїми діями поліпшити бодай щось. Сьогодні ми побачили, що навіть та меншість, якій не байдужа доля Кадетського корпусу, здатна впоратися з поставленим завданням.

Прикладом для прибиральників був Сергій Чумак, голова полтавського осередку «Союз інвалідів», спортсмен-паралімпієць, котрий на рівні з усіма викорчовував коріння, зрізав гілки та виконував обсяг роботи, більший, ніж тисячі зівак, що лише жаліються на занехаяність Кадетського корпусу. Сергій разом із когортою прибиральників доводить, що змінити будь-яку жахливу ситуацію на краще дуже легко, варто лише докласти зусиль: для початку припинити дорікати іншим, піднятися з дивану й крок за кроком, пліч-о-пліч із такими самими активістами й небайдужими мешканцями Полтави робити маленьку справу - прибирання, яке зрештою увінчається відновленням пам’ятки.

«Поки ми працюємо власними руками – розчищаємо непролазні хащі, аби дати під’їхати техніці, що почне вивозити важкі блоки й биту цеглу. Паралельно пам’ятку охороняють, щоби не дати дріб’язковій і несвідомій юрбі накидати сміття знову. Поетапно ми почнемо готувати пам’ятку до реконструкції» - ділиться планами Олександр, один із прибиральників, що дізнався про акцію «Збережи свою фортецю» зі шпальт «Останнього Бастіону».

А власне гаслом прибирання стала знайдена учасниками табличка з надписом, закривши одну з літер на якій, виходило: СТІЙ! НАРУГА! Увесь час, відколи Кадетський корпус закрили й пустили його долю за течією – це час наруги над пам’яткою національного значення.

«У Чернівцях є Резиденція буковинських митрополитів, де будівлю обладнали під університет. Ця споруда занесена до спадщини ЮНЕСКО. Чим Петровський Кадетський корпус, що є невід’ємною складовою ансамблю Круглої площі в Полтаві гірший за Резиденцію митрополитів у Чернівцях? Місто, що за площею та кількістю населення майже тотожне Полтаві зуміло відбудувати свою історичну пам’ятку, яка теж довгий час відверто конала, особливо за радянських часів. Головне – діяти, - зазначає лідер ГО «Останній Бастіон» Геннадій Сікалов, - Дорога виникає перед ногами того, хто йде. Сьогодні ми здійснили перший, а отже, найважчий крок уперед. Тепер справа часу й людський зусиль. Шлях, що ми обрали – діяти самим, без допомоги міської влади, яка своєю бездіяльністю дала зрозуміти своє ставлення до споруди – це найважчий шлях, але на ньому навряд ми зустрінемо конкурентів, які будуть сувати нам палки в колеса. Моя мрія як полтавця – дати Кадетському корпусу слугувати за своїм призначенням, відновивши його в університет із європейським рівнем і якістю освіти.

Сьогоднішнє прибирання не стихійне, зазначають активісти. Слідкуйте за новинами міста й беріть участь у відновленні Кадетського корпусу. Разом ми та сила, що здатна вдихнути життя в простору будівлю нашої з вами спільної пам’ятки, що обов’язково посяде належне місце як в переліку всеукраїнських визначних споруд, так і світових. ЮНЕСКО, зокрема. 

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Годі чекати, поки все налагодиться само собою. Запам'ятайте аксіому життя: до змін може привести лише Дія!
вчора, 20:32
Полтава
Банда українофобів на всіх щаблях влади захопила державний апарат України. Прифронтова Полтавщина також у лабетах корумпованих блазнів.
вчора, 19:23
Полтава
Працівники бюджетної сфери буквально по монеті назбирали 6000 гривень. Вказану суму передадуть для нагальних потреб поранених фронтовиків.
10 грудня, 06:06
Полтава
Впродовж 1727-1734 років цей чоловік командував Військом Запорозьким на Лівобережжі. Був серед тих, хто підтримав Івана Мазепу і Карла XII.
09 грудня, 13:41
Полтава
А слуги урода знищують все на місцях.
07 грудня, 15:15
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28