Німеччина постачала Росії товари військового призначення

СВІТ
14 лютого, 15:18
Німеччина постачала Росії товари військового призначення
Фото: google

Вірогідніше всього, що постачає їх і на даний час

Торік німецькі компанії постачали Росії безліч товарів, які можуть бути використані у військових цілях. Це випливає із переліку міністерства економіки Німеччини, який до цього часу не публікувався.

Про це повідомила WELT AM SONNTAG.

За інформацією видання, у 2020 році Міністерство або підлегле йому Федеральне управління економіки та експортного контролю (Bafa) видало 673 ліцензії на експорт так званих товарів подвійного призначення до Росії. Загальна їхня вартість близько 366 мільйонів євро.

Йдеться про товари, які можна використовувати як у цивільних, так і військових цілях. До них відносяться машини, які можна використовувати у виробництві зброї, технології будівництва літаків чи певні хімічні речовини.

У 2020 році Росія була четвертою країною-отримувачем таких товарів з Німеччини після Китаю з 1,6 мільярда євро, США з мільярдом євро та Бразилії з 371 мільйоном євро.

Зазначимо, що Україна отримує невелику кількість товарів подвійного призначення із Німеччини. У 2020 році їхня вартість склала лише 17 мільйонів євро.

Деякі експерти стверджують, що Росія отримує від Німеччини збіднений уран, який, на думку експертів, Росія могла б використати у виробництві зброї.

У 2021-го році уряду Німеччини вже ставили питання щодо експорту товарів подвійного призначення, проте Берлін цинічно відповів, що перед тим, як переглядати рішення, потрібно переконатися, що ці товари використовуються у військових цілях.

Депутат Бундестагу від «Зелених» Стефан Венцель закликав владу бути уважнішою, особливо у нинішній напруженій ситуації. Bafa має контролювати дуже ретельно, що відбувається з товарами подвійного призначення та виключити військове використання.

Читайте також:
Світ
Міністр фінансів Німеччини закликав заборонити виробництво електроенергії з використанням газу
01 серпня, 13:35
Світ
Берлін розглядає можливість використання «Північного потоку-2» для СПГ-терміналів
24 червня, 12:56
Світ
Влада Німеччини має скоротити використання газу у промисловості та у сфері виробництва електроенергії
19 червня, 14:28
Світ
Систему платежів за газ із рф змінили енергоконцерни Uniper і RWE з Німеччини, прагнучи відповідати вимогам Москви
01 червня, 11:45
Світ
Німеччина хоче відмовитись від покупки ізраїльських безпілотників Heron-TP.
10 квітня, 16:05