Німецькі археологи ознайомилися з результатами дослідження Більського городища
Минулий 2023 рік дав старт новим масштабним розкопкам на Котелевщині. Науковці вивчали культурний шар скіфо-сарматської доби.
Тепер свої висновки та гіпотези археологи Полтавської області мають змогу презентувати німецьким колегам. Відповідні дані виклала пресслужба Історико-культурного заповідника «Більськ» із посиланням на Археологічний Інститут Німеччини.
Зі слів вітчизняних науковців, надзвичайно важливо, що ця надзвичайно цікава й дещо таємнича пам'ятка поблизу Котельви ретельно вивчається навіть в умовах воєнного стану попри російську ракетно-дронову загрозу. На щастя, жоден віднайденій у шарах ґрунту артефакт не було втрачено.
«Основна мета робіт — дослідження складових об'єктів некрополя (Курган №1 і Курган №2) поряд із цікавим поховальним комплексом, відкритим у 2019 році. Не менш важливим завданням було визначення культурно-хронологічних позицій могил, рис поховального обряду. Отримані матеріали важливі для з'ясування особливостей формування величезного некрополя, що локалізується на захід від Більського городища», — пояснили у пресслужбі заповідника.
А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», поблизу Котельви на очах зникає озеро скіфських часів. Науковці відзначають, що водойма, яка перебувала у межах скіфського поселення, перестала існувати через фермерську діяльність.