Норвегія подарує Україні винищувачі F-16

ВІЙНА
24 серпня, 15:25
Норвегія подарує Україні винищувачі F-16

Норвегія стає третьою країною, яка надає Україні F-16

Про це повідомляє TV2 з посиланням на власні джерела.

"Кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила подарувати Україні F-16", - йдеться у повідомленні.

Таким чином Норвегія стає третьою країною НАТО після Нідерландів і Данії, яка надає Україні бойові літаки F-16.

Слід додати, що нині прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре перебуває з офіційним візитом у Києві.

Також Норвегія подарує Україні ракети для систем IRIS-T та техніку для розмінування, а також допоможе забезпечити постачання газу та електроенергії.

Про це йдеться на сайті уряду Норвегії.

У четвер, 24 серпня, стало відомо, що Норвегії виділяє новий пакет допомоги для України. Уряд країни заявив, що «підтримає, чим може».

«Україна в минулому отримувала значні пожертвування на ППО від західних країн, але потреба залишається значною. Норвегія продовжить підтримувати Україну в її боротьбі за захист від російських військ. Тому ми зараз передамо зенітні ракети. Це одне з найбільших на сьогодні норвезьких пожертвувань військової допомоги Україні», – розповів прем'єр-міністр Йонас Гар Стере.

Норвегія також надішле Україні обладнання для розмінування, зокрема передасть портативні комплекти для створення коридорів через мінні поля.

Крім цього, країна допоможе забезпечити постачання газу та електроенергії в Україну. Для цього уряд виділяє 1,5 млрд норвезьких крон. Частину допомоги (865 млн норвезьких крон) буде спрямовано на ремонт й обслуговування найважливіших об'єктів електроенергетичної інфраструктури та аварійне енергопостачання в районах, які постраждали від воєнних дій. Ще частина (635 млн норвезьких крон) призначена на закупівлю газу для аварійного зберігання.

Відомо, що загалом у 2022 році Норвегія надала Україні допомогу на 10,7 млрд норвезьких крон (37,11 млрд грн), упродовж цього року – на 18,5 млрд норвезьких крон.

Як відомо, Україна сформувала коаліцію для навчання пілотів на винищувачах F-16. Цей меморандум також підписали 11 країн коаліції з надання Україні літаків. Туди увійшли: Данія, Нідерланди, Бельгія, Канада, Люксембург, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Швеція та Велика Британія.

До навчання українських пілотів також приєднається Греція.

Читайте також:
Опінії
Чекаємо, коли демократи і республіканці втомляться чубитися одним із одним. І сподіваємось, що вони це зроблять ще до свят.
06 грудня, 15:35
Політика
Троє впиливових конґресменів із Республіканської партії США пропонують колегам покроковий сценарій. Тобто як Україні перемогти РФ.
06 грудня, 12:09
Війна
Виробництво боєприпасів буде збільшено на десятки мільйонів євро.
05 грудня, 10:39
Війна
Велика Британія передала Україні ракети Martlet, які допоможуть у боротьбі з ворожими дронами.
04 грудня, 17:35
Економіка
З-поміж лідерів, зокрема, Пенсильванія, Техас та Аризона. Натомість серед тих, кому байдуже на смерті українців — заможна Каліфорнія.
29 листопада, 18:22
Війна
Якщо дозволити путіну виграти в Україні, його наступною ціллю може стати один із союзників США по НАТО.
21 листопада, 06:35