Нова МКС буде будуватися на базі Starship

СВІТ
17.06.2023, 12:34
Нова МКС буде будуватися на базі Starship

NASA співпрацюватиме зі SpaceX, Blue Origin і ще 5 компаніями у розробці нових орбітальних станцій

NASA обрало компанії для участі у програмі Collaborations for Commercial Space Capabilities-2 (CCSC), яка спрямована на розробку нових комерційних космічних станцій та технологій на низькій навколоземній орбіті (LEO).

Про це повідомляє NASA

Перша ітерація CCSC була запущена в грудні 2014 року, коли агенція уклала контракти з ATK, Final Frontier Design, SpaceX і United Launch Alliance.

Для участі у другій ініціативі NASA обрала 7 американських компаній:

Blue Origin – для розробки комерційних транспортних можливостей, які забезпечать доступ США до орбіти для доставлення екіпажу та інших місій.

Northrop Grumman Systems Corporation – забезпечить автономні та роботизовані технології для проведення комерційних наукових досліджень і виробничих можливостей на LEO.

Нова МКС буде будуватися на базі Starship_1

Sierra Space Corporation — для розвитку комерційної екосистеми на орбіті, включно з космічним транспортом наступного покоління, інфраструктурою в космосі та космічними об’єктами, які можна розширювати та адаптувати.

Корпорація Space Exploration Technologies (SpaceX) — забезпечить наростальний портфель технологій із найближчою еволюцією Dragon і одночасною розробкою Starship. Останній також може використовуватися як ключовий елемент майбутньої модульної орбітальної станції.

Нова МКС буде будуватися на базі Starship_3


Special Aerospace Services — для створення технологій обслуговування в космосі, силових установок і роботизованих технологій: автономних маневруючих блоків (AMU) і систему Astronaut Assist-AMU, які призначені для безпечного складання комерційних пунктів призначення на низькій навколоземній орбіті, обслуговування та інспекції космічних систем.

ThinkOrbital Inc. — для розробки ThinkPlatforms: самозбірних, одноразових, великомасштабних орбітальних платформ для широкого спектра застосувань на низькій навколоземній орбіті, включно з космічними дослідженнями, виробництвом та місіями астронавтів; та CONTESA – технології зварювання, різання, контролю та адитивного виробництва, яка допомагатиме у великомасштабному виробництві в космосі.

    Ілюстрація проєкту ThinkPlatform від ThinkOrbital на низькій навколоземній орбіті.
Ілюстрація проєкту ThinkPlatform від ThinkOrbital на низькій навколоземній орбіті.

Vast Space LLC – співпраця над технологіями та операціями, необхідними для станцій, що працюють в умовах мікрогравітації та штучної гравітації.

    Майбутня станція Haven-1, яка обертатиметься, створюючи штучну гравітацію, і спочатку працюватиме як автономна одиниця, а пізніше стане одним з модулів майбутньої 100-метрової станції Vast.
Майбутня станція Haven-1, яка обертатиметься, створюючи штучну гравітацію, і спочатку працюватиме як автономна одиниця, а пізніше стане одним з модулів майбутньої 100-метрової станції Vast.

Включно з місією Haven-1, яка забезпечить середовище мікрогравітації для перебування екіпажу, проведення досліджень і виробництва в космосі.

Раніше США, Японія, Канада та країни-учасниці ESA (Європейського космічного агентства) підтвердили, що підтримуватимуть роботу Міжнародної космічної станції до 2030 року, а росія заявила, що планує це робити принаймні до 2028-го.

Нині американська космічна агенція фінансує розробку кількох концепцій приватних космічних станцій, сподіваючись, що принаймні одна з них буде запущена до того, як МКС зустріне свій кінець у вогняному (але контрольованому) повторному вході в атмосферу Землі. У торішній доповіді NASA було сказано, що економія від переходу з МКС до комерційних платформ як місця для співпраці та наукових досліджень оцінюється приблизно в $1,3 млрд у 2031 році та збільшиться до $1,8 млрд до 2033 року.

Нове співробітництво передбачає, що компанії залучать власний капітал для реалізації космічних комерційних проєктів спільно з NASA, використовуючи знання та досвід агенції.

Читайте також:
Світ
Цей модуль дозволить космонавтам виконувати місію протягом 1200 днів.
25.07.2023, 09:39
Світ
Після початку повномасштабної агресії, ініційованої Кремлем, маленька балтійська республіка теж відчула на собі наслідки путінських амбіцій.
07:00
Світ
Під час розгляду законопроєкту відхилили всі правки
вчора, 21:12
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Світ
Нащадки поневоленого московитами у XIX столітті кавказького народу мають нагоду повстати проти окупантів. Чи скористаються вони шансом?
17 квітня, 14:45
Світ
У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.
16 квітня, 11:43