В NASA показали житлові модулі для подорожей на Марс

СВІТ
25.07.2023, 09:39
В NASA показали житлові модулі для подорожей на Марс

Цей модуль дозволить космонавтам виконувати місію протягом 1200 днів.

Останнім часом питання колонізації космосу постало особливо гостро — ніхто вже не сумнівається в тому, чи зможе людина жити на тому ж Місяці чи Марсі. 

Тепер фахівці цікавляться лише тим, коли це станеться і як це можна реалізувати з технічної точки зору. 

І в NASA вирішили відповісти на одне з таких питань – представники космічного агентства показали і в деталях описали житлові модулі, які будуть використовуватися для колонізації Місяця та Марса в найближчому майбутньому. Втім, спочатку їх випробовуватимуть на поверхні природного супутника Землі, а потім відправлять на «Червону планету».

В NASA показали житлові модулі для подорожей на Марс_1

Відповідно, житловим модулем, який першим вирушить колонізувати космос, виступає платформа Surface Habitat (SH) — її випробовуватимуть у рамках космічної місії Artemis, оскільки це буде основним «будиноком» для космонавтів після висадки на Місяць. У NASA пояснили, що штучне місце існування даного житлового модуля зможе підтримувати двох членів екіпажу при виконанні різних місій протягом 30 днів. 

Більш того, цей же модуль можна буде задіяти у разі короткочасного знаходження одразу чотирьох членів екіпажу – це необхідно для того, щоб змінити одну команду на іншу.

В NASA показали житлові модулі для подорожей на Марс_3

Висаджувати цей модуль планується на південному полюсі Місяця, який освітлений сонячним промінням приблизно 200 днів на рік. В результаті на поверхні супутника можуть проживати відразу чотири космонавти – двоє будуть забезпечені всім необхідним у модулі SH, а ще двоє проживатимуть у посадковому модулі. 

Добиратися з одного пункту до іншого фахівці будуть на спеціальному місяцеході, плюс у майбутньому, коли модуль SH «прокачають», він зможе підтримувати життєдіяльність двох космонавтів протягом 60 днів. Це значний прогрес у порівнянні з висадкою астронавтів Аполлона, які могли пробути на поверхні Місяця лише 14 днів.

В NASA показали житлові модулі для подорожей на Марс_5

Модуль SH дозволить спеціалістам з NASA створити житловий модуль Mars Transit Habitat (MTH), який буде задіяний для колонізації Марса. Для цього потрібно спочатку випробувати та відпрацювати різні технології (для цього MTH будуть висаджувати на Місяць, імітуючи посадку на Марсі), але зрештою цей модуль дозволить космонавтам виконувати місію протягом 1200 днів. 

Цього має вистачити для того, щоб доставити космонавтів із Землі на Марс, виконати там різноманітні наукові завдання, після чого повернутися назад на Землю. Завдання, безумовно, дуже складне, тому попереду багато тестів, провалів і доробок.

Джерело: Український телекомунікаційний портал

Читайте також:
Світ
NASA співпрацюватиме зі SpaceX, Blue Origin і ще 5 компаніями у розробці нових орбітальних станцій
17.06.2023, 12:34
Світ
Ракетний удар по місцевості, де перебував чеченський лідер, завдано тієї миті, коли він розмовляв супутниковим телефоном із Москвою...
14:00
Світ
Після початку повномасштабної агресії, ініційованої Кремлем, маленька балтійська республіка теж відчула на собі наслідки путінських амбіцій.
07:00
Світ
Під час розгляду законопроєкту відхилили всі правки
вчора, 21:12
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Світ
Нащадки поневоленого московитами у XIX столітті кавказького народу мають нагоду повстати проти окупантів. Чи скористаються вони шансом?
17 квітня, 14:45