Нова «РосУкрЕнерго» від Слуг Народу.

ПОЛІТИКА
04.12.2021, 14:53
Нова «РосУкрЕнерго» від Слуг Народу.

Хто і як заробляє сотні мільйонів доларів на електроенергії з Білорусі.

Обговорення неіснуючого перевороту та красивих обіцянок з трибуни Верховної Ради приховало появу чергового «РосУкрЕнерго» - наймасштабнішої схеми постачання білоруської електроенергії в Україну, до якої причетне найближче оточення Зеленського, а, можливо, і сам президент.

З листопада 2021 року Україна активно закуповує електроенергію з Білорусі через нещодавно створену (20 липня 2021 року) компанію «ТЕТ Груп» Віталія Бутенка — колишнього директора ДТЕК Ріната Ахметова.

Нова «РосУкрЕнерго» від Слуг Народу._1
Нова «РосУкрЕнерго» від Слуг Народу._3

У схемі електроенергія купується не безпосередньо, а через компанію-прокладку під назвою «Вектор Енерджі» (Vector Energy Innovation FZCO), яка зареєстрована в ОАЕ. Директором арабської компанії є Тар'ям Матар Мохамед Тар'ям. За фактом, він – номінальний директор (фунт), який за сумісництвом є засновником Industrial Innovation Group та низки інших компаній в Україні, що працюють на потужностях скандального «ЄДАПС».

Факт такої співпраці та роботи цієї схеми підтверджується договором на закупівлю електроенергії, який уже потрапив на простори Інтернету. При цьому "Біленерго" постачає електроенергію з Білорусі для "ТЕТ Груп" по $59 за мегават. Це ціна електрики, що йде в «Арабські Емірати». В Україну з «Еміратів» електрика продається по $100 за мегават. Накрутка $41 на мегаваті або 4 центри на кіловаті. Це гривня на кіловаті – дуже велика маржа, майже 40%. Причому вся маржа осідає на офшорі. А на українську компанію заходить лише $1 із цих $41 (просто щоб показати суть економічної діяльності). А $40 залишається на рахунку арабського офшору.

В результаті в Україні, податки платити не потрібно, прибутку немає, всі гроші осіли на офшорі. А в Україні електроенергія торгується у нуль. Якщо проаналізувати станом на сьогодні, то взагалі – у мінус.

Ось докладні розрахунки: куплено в Еміратах за $100, заплатили з цього акциз та мито, продали в Україну за 2 619,26 грн. Це базовий індекс РДН (РИНОК «НА ДОБУ НАПЕРЕД» ).

А тепер розберемося із цінами:

  • Ціна «Біленерго» за 1 мВт – $59;
  • Ціна "Вектор" для "ТЕТ Груп" дорівнює $100;
  •  Ціна продажу «ТЕТ Груп» дорівнює ціні РДН (ринок на добу наперед);
  •  Ціна РДН (базова) публікується на сайті: Оператор ринку;
  • Середня ціна РДН за листопад становила 2875 грн. за 1 мВт.

      Разом: Вхідна ціна $100, додаємо акциз – 3,2%, додаємо мито – 2,2%.

В результаті – в Україні прибутку немає, все осіло на офшорі.

Та найцікавіше те, як відбувається оплата за угодами. На останній сторінці договору вказано банку українського покупця - МТБ з Одеси.

Контракт на постачання електроенергії
Контракт на постачання електроенергії
Контракт на постачання електроенергії
Контракт на постачання електроенергії

Виходить, що щодня банк випускає на офшор суму $1,5 млн для покупки електроенергії. А як же фінмоніторинг?

Яким чином стало можливим існування такої схеми, що до болю нагадує скандальне «РосУкрЕнерго»? Розгадка – у її учасниках. До Industrial Innovation Group та ЄДАПС має безпосереднє відношення нинішній голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. У легко знайти інформацію ЗМІ про те, як Арахамія від початку своєї кар'єри в «Слузі народу» лобіював проекти Industrial Innovation Group.

Однак масштабність схеми говорить про те, що її главою не може бути лише Арахамія. Потенційні сотні мільйонів доларів прибутку – це його рівень. Швидше за все, тут замішане найвище керівництво країни – Кирило Тимошенко, Андрій Єрмак, а, можливо, і сам Володимир Зеленський. Така схема не змогла б існувати без дозволу Олександра Лукашенка. У чому його інтерес – це вже питання не просто корупції, а національної безпеки!

Читайте також:
Світ
Російська агресія проти України триває 8 років і до тепер Європа здебільшого помилково спостерігала за конфліктом опосередковано і буденно.
02 липня, 20:44
Світ
Цьогорічний саміт Північноатлантичного альянсу у Мадриді продемонструє готовність країн-учасниць відповідати на нові загрози й виклики.
28 червня, 22:07
Опінії
Ворога потрібно рішуче поборювати, а не вибудовувати з ним компроміси
24 червня, 15:17
Війна
Суд відмовив в арешті активів групи VS Energy, пов'язаної із заступником голови Держдуми РФ Олександром Бабаковим та його партнерами
24 червня, 14:55
Кримінал
Відомого у країнах Балтії публіциста і проросійського політичного діяча Владіміра Ліндермана затримали у власній оселі на околиці Риґи.
23 червня, 18:09
Світ
Агресивні дії кремлівського бункерного щура в Україні спонукали європейських політиків відновити дебати щодо власної "ядерної парасольки".
22 червня, 17:09